VersaBank planuje uruchomienie cyfrowej waluty

25 lutego 2021

Kanadyjski bank planuje uruchomienie cyfrowej waluty, wspieranej przez kanadyjskiego dolara.

VersaBank poinformował, że planuje uruchomić cyfrową walutę o nazwie VCAD, która będzie wspierana przez dolary kanadyjskie zdeponowane w banku.

Kanadyjski bank twierdził, że VCAD byłby faktycznie „pierwszą cyfrową walutą reprezentującą walutę fiducjarną”, emitowaną i wspieraną przez bank północnoamerykański. VersaBank podał, że nawiązał współpracę z Canada Stablecorp, spółką joint venture pomiędzy zarządzającym funduszami inwestycyjnymi 3iQ i firmą blockchain Mavennet, aby uruchomić „stablecoin”.

Bank planuje udostępnić publicznie VCAD w nadchodzących miesiącach, emitując cyfrową walutę swoim partnerom pośredniczącym w finansach w zamian za depozyty w dolarach kanadyjskich. Podobno partnerzy ci będą wtedy mogli oferować VCAD bezpośrednio osobom fizycznym i innym firmom.

Prezes Stablecorp Jean Desgagne powiedział, że waluta cyfrowa miała na celu wyeliminowanie dwóch głównych wad tradycyjnego rynku kryptowalut, a mianowicie zmienności i bezpieczeństwa. Bank planuje również rozwój walut cyfrowych emitowanych przez banki, wspieranych odpowiednio przez dolara amerykańskiego i euro, zwanych odpowiednio VUS i VEuro.

VersaBank to jedna z nielicznych w pełni cyfrowych instytucji finansowych – nie posiada stacjonarnych oddziałów banków, w których można byłoby przeprowadzać transakcje. Ponadto jego spółka zależna wprowadziła cyfrowy sejf do przechowywania kryptowalut.

Chociaż nie są wspierane przez bank, 3iQ i Mavennet wprowadziły już regulowany stablecoin powiązany z dolarem kanadyjskim. Na początku lutego 2021 r. firmy wprowadziły token ERC-20 o nazwie QCAD, który ma w obiegu ponad 170 000 tokenów po cenie 0,7854 USD, według Etherscan jest to około 133 000 USD.

Ponadto VCAD nie jest jedynym stablecoinem ustalonym w dolarach kanadyjskich na rynku kanadyjskim. Coinsquare obecnie wspiera token TrueCAD (TCAD) eCAD i TrustToken.

VersaBank to bank czarterowany, który opiera się na wizji nowego rodzaju instytucji finansowej: „bezoddziałowego” banku komercyjnego, który w pełni wykorzystuje innowacyjne technologie. Podmiot świadczymy dwie podstawowe usługi – depozyty i finansowanie. Bank jest zorganizowany wokół tych dwóch odrębnych działów operacyjnych. Obecnie firma współpracuje z prawie wszystkimi dużymi kanadyjskimi biurami maklerskimi, a także z ponad 100 małymi i średnimi firmami doradztwa finansowego w całej Kanadzie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0