Coinbase wspomina o Satoshim w piśmie do SEC

26 lutego 2021

Amerykańska giełda kryptowalut wspomniała o twórcy Bitcoina Satoshim Nakamoto w zgłoszeniu przesłanym do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Coinbase wysłało kopie swojego oświadczenia o rejestracji na formularzu S-1. Jeżeli zostanie ono zatwierdzone, przybliży firmę do rozpoczęcia obrotu jej akcjami na giełdach w Stanach Zjednoczonych – członkom zespołu prawnego w Coinbase Global i kancelarii prawniczej Fenwick & Kalifornii Zachód. Ponadto giełda wymieniła Satoshiego Nakamoto i adres bloku Genesis Bitcoin (BTC) jako odbiorców kopii zgłoszenia SEC.

Legendarny twórca Bitcoin został wymieniony w zgłoszeniu cztery razy, w tym jako autor białej księgi Bitcoina. W raporcie S-1 opisano również możliwą identyfikację Satoshi i transfer jego zasobów BTC jako zdarzenia, które mogą doprowadzić do spadku ceny Bitcoina i Etheru (ETH).

Dochodzenie dotyczące najwcześniejszych bloków Bitcoina sugeruje, że Satoshi wydobył co najmniej 1,1 miliona Bitcoinów – wartych dziś około 55 miliardów dolarów. Sugestia, że ​​przeniesienie tych monet może zaszkodzić rynkowi kryptowalut, nie jest bezprecedensowa. Niewielkie ilości niektórych z najwcześniej wydobywanych BTC z 2010 i 2011 r. były od czasu do czasu przenoszone podczas hossy w 2017 r., co doprowadziło do wahań cen. Nie ma jednak wystarczających dowodów, które świadczyłyby o tym, że te wydarzenia miały trwały wpływ na cenę Bitcoina.

Po raz pierwszy swoje plany wejścia na giełdę Coinbase ogłosiło w grudniu 2020 r. Najnowsze zgłoszenie pokazuje, że w 2020 r. giełda odnotowała bezpośredni przychód w wysokości 1,1 miliarda dolarówu, co oznacza wzrost z 482 milionów dolarów w 2019 roku. Mimo, że ostatnia wycena Coinbase w 2018 roku wykazała, że firma ​​była warta 8 miliardów dolarów, ostatnie raporty wskazują, że wejście na giełd może przyczynić się do wzrostu wyceny spółki do ponad 100 miliardów dolarów. ponad 100 miliardów dolarów.

Coinbase to cyfrowy kantor wymiany walut z siedzibą w San Francisco w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, który pośredniczy w wymianach Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Tezos i wielu innych kryptowalut z walutami fiducjarnymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0