Zipmex współpracuje z Visa w regionie Azji i Pacyfiku

Platforma handlowa kryptowalutami w regionie Azji i Pacyfiku Zipmex nawiązała strategiczne partnerstwo z Visa, aby poprawić wygodę swoich programów i produktów płatniczych.

Sieć płatności ZipSend platformy, zaprojektowana w celu umożliwienia użytkownikom wydawania kryptowalut, zostanie zintegrowana z ogólnoświatową siecią 70 milionów sprzedawców Visa. W wyniku partnerstwa Zipmex zamierza jeszcze w 2021 roku wypuścić kartę płatniczą Visa.

Zipmex, który działa zgodnie z przepisami w Tajlandii, Indonezji, Singapurze i Australii, ma obecnie ponad 200 000 użytkowników i odnotował ponad 1 miliard dolarów wolumenu transakcji brutto od czasu jego uruchomienia pod koniec 2019 r. Firma zaznaczyła, że ​​każdy przyszły produkt płatniczy, takie jak karta, nadal będą musiały uzyskać zielone światło od organów regulacyjnych w odpowiednich jurysdykcjach.

Dyrektor generalny Zipmex, Marcus Lim, powiedział, że dążenie platformy do zostania wydawcą kryptowalutowych kart płatniczych umożliwiło jej „zapewnienie wsparcia i wskazówek, aby pomóc organom regulacyjnym w uchwaleniu skutecznych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. – Był to jeden z bardziej satysfakcjonujących aspektów tego projektu – dodał.

Dostawca usług wymiany kryptowalut i usług płatniczych Crypto.com również nawiązał globalne partnerstwo z Visa i wprowadził swoją kartę w wielu regionach, w tym w regionie Azji i Pacyfiku. W lipcu 2021 r. Visa ogłosiła, że ​​jej karty obsługujące kryptowaluty przetworzyły łącznie ponad 1 miliard dolarów w samych tylko pierwszej połowie 2021 roku.

Ponieważ cyfrowe waluty banku centralnego i stablecoiny sektora prywatnego przyciągają coraz większą uwagę z prawnego i geopolitycznego punktu widzenia, zarówno Visa, jak i jej rywal Mastercard, walczą o to, aby ich usługi pozostały w centrum najnowszych wydarzeń w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Dyrektor generalny Visa argumentował, że blockchainy stablecoinów mogą być postrzegane jako koleje płatnicze podobne do sieci RPT lub ACH. Mastercard ze swojej strony ogłosił niedawne partnerstwo z Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust i innymi w ramach wspólnego projektu, aby umożliwić bankom i firmom kryptograficznym wprowadzenie kart kryptograficznych, których można używać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Firma ogłosiła również niedawno nowy program zaangażowania startupów w ramach Mastercard Start Path, aby wspierać fintechy i firmy pracujące z zasobami cyfrowymi, technologią kryptograficzną i blockchain. Z kolei Coinbase ogłosiło w ostatnim czasie, że użytkownicy z kartą debetową Visa lub Mastercard połączoną z Apple Pay mogą teraz kupować aktywa kryptograficzne na swojej platformie, a integracja z Google Pay będzie wkrótce dostępna.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0