Zipmex współpracuje z Visa w regionie Azji i Pacyfiku

13 grudnia 2021

Platforma handlowa kryptowalutami w regionie Azji i Pacyfiku Zipmex nawiązała strategiczne partnerstwo z Visa, aby poprawić wygodę swoich programów i produktów płatniczych.

Sieć płatności ZipSend platformy, zaprojektowana w celu umożliwienia użytkownikom wydawania kryptowalut, zostanie zintegrowana z ogólnoświatową siecią 70 milionów sprzedawców Visa. W wyniku partnerstwa Zipmex zamierza jeszcze w 2021 roku wypuścić kartę płatniczą Visa.

Zipmex, który działa zgodnie z przepisami w Tajlandii, Indonezji, Singapurze i Australii, ma obecnie ponad 200 000 użytkowników i odnotował ponad 1 miliard dolarów wolumenu transakcji brutto od czasu jego uruchomienia pod koniec 2019 r. Firma zaznaczyła, że ​​każdy przyszły produkt płatniczy, takie jak karta, nadal będą musiały uzyskać zielone światło od organów regulacyjnych w odpowiednich jurysdykcjach.

Dyrektor generalny Zipmex, Marcus Lim, powiedział, że dążenie platformy do zostania wydawcą kryptowalutowych kart płatniczych umożliwiło jej „zapewnienie wsparcia i wskazówek, aby pomóc organom regulacyjnym w uchwaleniu skutecznych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. – Był to jeden z bardziej satysfakcjonujących aspektów tego projektu – dodał.

Dostawca usług wymiany kryptowalut i usług płatniczych Crypto.com również nawiązał globalne partnerstwo z Visa i wprowadził swoją kartę w wielu regionach, w tym w regionie Azji i Pacyfiku. W lipcu 2021 r. Visa ogłosiła, że ​​jej karty obsługujące kryptowaluty przetworzyły łącznie ponad 1 miliard dolarów w samych tylko pierwszej połowie 2021 roku.

Ponieważ cyfrowe waluty banku centralnego i stablecoiny sektora prywatnego przyciągają coraz większą uwagę z prawnego i geopolitycznego punktu widzenia, zarówno Visa, jak i jej rywal Mastercard, walczą o to, aby ich usługi pozostały w centrum najnowszych wydarzeń w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Dyrektor generalny Visa argumentował, że blockchainy stablecoinów mogą być postrzegane jako koleje płatnicze podobne do sieci RPT lub ACH. Mastercard ze swojej strony ogłosił niedawne partnerstwo z Circle, Paxos, Evolve Bank & Trust i innymi w ramach wspólnego projektu, aby umożliwić bankom i firmom kryptograficznym wprowadzenie kart kryptograficznych, których można używać wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Firma ogłosiła również niedawno nowy program zaangażowania startupów w ramach Mastercard Start Path, aby wspierać fintechy i firmy pracujące z zasobami cyfrowymi, technologią kryptograficzną i blockchain. Z kolei Coinbase ogłosiło w ostatnim czasie, że użytkownicy z kartą debetową Visa lub Mastercard połączoną z Apple Pay mogą teraz kupować aktywa kryptograficzne na swojej platformie, a integracja z Google Pay będzie wkrótce dostępna.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0