Brian Brooks odchodzi ze stanowiska szefa Binance.US

9 sierpnia 2021

Brooks zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Binance U.S., powołując się na różnice w strategicznym kierunku, także w sytuacji, gdy giełda nadal boryka się z nieustanną presją ze strony organów regulacyjnych na całym świecie.

Brooks o swojej decyzji poinformował 6 sierpnia 2021 r. za pośrednictwem Twittera. „Daję Wam wszystkim znać, że zrezygnowałem z funkcji CEO Binance US. Pomimo różnic dotyczących kierunku strategicznego, życzę moim byłym kolegom wielu sukcesów. Ekscytujące nowe rzeczy czekają!”

Brooks był CEO amerykańskiego ramienia globalnej giełdy przez zaledwie trzy miesiące. Kiedy objął stanowisko 7 maja 2021 r. , Binance nie zaczęło jeszcze przechodzić przez kontrolę regulacyjną i kwitło wraz z gwałtownym wzrostem cen kryptowalut. Od tego czasu jednak giełda obrywała cios za ciosem.

Odnosząc się do odejścia Brooksa na Twitterze, dyrektor generalny i założyciel Binance Changpeng Zhao opisał jego krótką kadencję na giełdzie jako “nieocenioną”, dodając: – Mamy nadzieję, że nadal będzie integralną częścią rozwoju branży kryptowalutowej, opowiadając się za regulacjami, które posuwają naszą branżę do przodu. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach.

Zhao zapewnił użytkowników, że odejście Brooksa nie wpłynie w żaden sposób na działalność giełdy i że firma będzie nadal dostarczać najlepsze w swojej klasie produkty i usługi.

Przed dołączeniem do Binance U.S., Brooks pełnił obowiązki Kontrolera Waluty (Comptroller of the Currency), w której to roli zaskarbił sobie sympatię społeczności kryptowalutowej. Podczas swojej pracy nadzorował on wydanie przez OCC pierwszej krajowej karty bankowej dla firmy kryptowalutowej Anchorage Digital. Regulator otworzył również drogę do tego, aby banki zaczęły utrzymywać depozyty zabezpieczające stablecoiny.

Brooks rozpoczął pracę w Binance U.S. z dużymi planami, twierdząc, że chce przekształcić ją w coś większego niż tylko zwykłą giełdę. W czasie jego kadencji na kryptogiełdzie pojawiła się imponująca liczba kryptowalut, w tym ANKR i AMP. Niedawno ujawnił również, że giełda jest w trakcie “imponującego pozyskiwania funduszy” i że podpisano już umowy w tej sprawie.

Rezygnacja Brooksa ma miejsce w czasie, gdy jeden regulator za drugim zwraca swoją uwagę na giełdę. Od japońskiego FSA, brytyjskiego FCA, niemieckiego BaFin aż po amerykańskie DoJ i CFTC, regulatorzy albo poprosili Binance o wstrzymanie świadczenia usług, albo wydali ostrzeżenie, że nie spełnia ona wymogów prawnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0