Hard Fork Bitcoin Cash stał się faktem

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że kod dla długo oczekiwanego hard fork Bitcoin Cash został aktywowany.

Hard fork Bitcoin Cash – o co chodzi?

Uruchomiono dwie implementacje protokołu Bitcoin Cash. Od kilku tygodni trwa w Internecie zażarta debata pomiędzy przedstawicielami różnych podejść do problemu. W momencie podziału nie jest jednak do końca jasne, która i czy którakolwiek z dwóch implementacji stanie się wiodącym i dominującym softem dla sieci Bitcoin Cash. Eksperci zgodnie potwierdzają, że w dłuższej perspektywie jak najbardziej możliwie jest współistnienie obydwu łańcuchów.

Ostatnim „wspólnym blokiem” dla górników wydobywających Bitcoin Cash był blok 5556,766,który został wydobyty przez SVPool. Następnie Bitcoin.com – który nota bene mocno wspiera Bitcoin ABC  – wydobył nowy blok a to oznacza, że dwie sieci podzieliły się – co potwierdzają dane z Coin.Dance. Bitcoin ABC to wiodąca grupa developerów Bitcoin Cash.

Reasumując, implementacja hard fork Bitcoin Cash, przeprowadzona przez grupę Bitcoin ABC, wprowadziła nową serie technicznych ulepszeń w ramach sieci. Przykładem zaimplementowanych zmian mogą być: zmiana kolejności transakcji w celi zwiększenia pojemności bloku oraz wprowadzenie dodatkowego kodu poprawiającego i wspierającego współpracę między protokołami kryptowalut.

Kolejną implementacją kodu jest „Wizja Satoshi’ego” (ang. Satoshi’s Vision lub Bitcoin SV). Odrzuca ona zmiany wprowadzone przez Bitcoin ABC, aby przywrócić wycofany kod z oryginalnego protokołu bitcoin przy jednoczesnym zwiększeniu rozmiaru bloku z 32 Mb do 128 Mb.

Nie obyło się bez zgrzytów

W związku z hard fork Bitcoin Cash powstał, powiedzmy delikatnie – zgrzyt. Środowisko obawiało się sabotażu nowego łańcucha bloków przez zapalonego wyznawcę Bitcoin SV – Craiga Wright’a. Taki sabotaż mógłby skutkować potencjalnym wykorzystaniem mocy obliczeniowej w celu wydobycia zarówno łańcucha Bitcoin SV, jak również do utworzenia pustych bloków w przeciwstawnym łańcuchu Bitcoin ABC. Takie działanie mogłoby natomiast doszczętnie uszkodzić operacje w ramach przeciwstawnej sieci.

Trzy dni przed przed aktywacją hard fork Bitcoin Cash ujawniono, że pule wydobywcze BCH wspierane przez Bitcoin SV skonsolidowały większość całej mocy wydobywczej sieci. Wszelkie liczby odnoszące się do hash power wciąż mogą ulegać zmianie. Tym samym, istnieje możliwość przełączania się z jednaj sieci na drugą. Dodatkowe zasoby będą dodawane tak, aby możliwe stało się wzmocnienie każdego z łańcuchów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0