3LAU wprowadza platformę muzyczną opartą na blockchainie

27 sierpnia 2021

Producent elektronicznej muzyki tanecznej i DJ Justin Blau, lepiej znany pod pseudonimem 3LAU, oficjalnie ogłosił uruchomienie muzycznej platformy inwestycyjnej Royal, opartej na blockchainie.

Platforma zebrała 16 milionów dolarów w rundzie finansowania zalążkowego, która była prowadzona przez skoncentrowaną na kryptowalutach firmę inwestycyjną Paradigm i fundację Petera Thiel’s Founders Fund.

Założona przez 3LAU i jego przyjaciela z college’u JD Rossa, Royal jest nową platformą mającą na celu umożliwienie ułamkowej własności muzyki za pośrednictwem własnej wersji niewymiennych tokenów lub NFT, określanych jako ograniczone zasoby cyfrowe. Przedsięwzięcie ma na celu demokratyzację dostępu do własności muzyki dla miłośników muzyki, nie tylko umożliwiając im inwestowanie, ale także posiadanie praw do ulubionych piosenek i albumów poprzez limitowane edycje nagrane w sieci blockchain. Według twórców projektu, pozwoliłoby to fanom zarabiać pieniądze wraz ze swoimi ulubionymi artystami w miarę wzrostu popularności ich muzyki.

3LAU i JD Ross mają jeszcze zdecydować, jaka platforma blockchain stanie się podstawą platformy Royal. – Royal jest otwarty na korzystanie z różnych technologii blockchain – wyjaśniają przedstawiciele platformy. Blau powiedział również, że Royal będzie stopniowo wprowadzać platformę w wersji beta w ciągu najbliższych sześciu miesięcy z ograniczonym dostępem, mając na celu pełne uruchomienie w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy do roku. Startup prowadzi już rozmowy z kilkoma popularnymi artystami, aby wprowadzić ich na platformę, nie ujawniając na razie żadnych nazwisk. Royal będzie pobierał od artystów niewielką opłatę w krótkim okresie, mając nadzieję, że ostatecznie projekt stanie się całkowicie finansowany przez społeczność.

3LAU zaznacza, że nowa platforma ma na celu w szczególności wspieranie projektów muzyki dawnej poprzez umożliwienie fanom inwestowania w nie. – Zawsze mówię ludziom, że popularność artystów jest całkowicie zależna od fanów i słuchaczy, a nie od firm i dystrybutorów. Jeśli fanom podoba się muzyka, dzielą się nią, chodzą na koncerty, są w pełni odpowiedzialni za zwiększanie popularności artysty – powiedział.

3LAU stał się jednym z największych zwolenników kryptowalut w branży muzycznej, nazywając Bitcoin (BTC) „jednym z nielicznych zabezpieczeń przed przestarzałym, nijakim systemem monetarnym”. W marcu 2021 r. tokenizowany album 3LAU „Ultraviolet” stał się najdroższym pojedynczym tokenem NFT, jaki kiedykolwiek sprzedano.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0