VeChain uruchamia platformę blockchain

26 sierpnia 2021

Inicjatywa ma pomóc firmom w otwartym śledzeniu i raportowaniu danych dotyczących emisji dwutlenku węgla.

Platforma zarządzania łańcuchem dostaw VeChain ogłosiła nową usługę łączenia firm w celu zmiany ich praktyk zarządzania danymi dotyczącymi śladu węglowego. Nowa usługa łączy zdecentralizowaną technologię księgi głównej z modelem biznesowym oprogramowania jako usługi (SaaS).

Usługa Digital Carbon Footprint SaaS „pozwala użytkownikom korporacyjnym rejestrować kluczowe dane i integrować je z wiodącymi na świecie zewnętrznymi dostawcami usług ubezpieczeniowych w ramach sieci partnerskiej VeChain. Dane te można następnie przekształcić w nowe rodzaje wartości i poprawić wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju w całej organizacji” – napisano w komunikacie. „Oparta na blockchainie usługa SaaS Digital Carbon Footprint firmy VeChain zapewnia kompleksową i skalowalną platformę dla każdego przedsiębiorstwa, która umożliwia lepsze obliczanie, śledzenie i raportowanie swoich inicjatyw redukcji emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości” – dodano.

Alexandre Gellert Paris, współpracownik ds. programu w Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, zauważył niedawno, że „blockchain może przyczynić się do większego zaangażowania interesariuszy, przejrzystości i zaangażowania oraz pomóc w zdobyciu zaufania i dalszych innowacyjnych rozwiązań w walce ze zmianami klimatu, prowadząc do poprawy klimatu”.

Jako największy na świecie producent emisji dwutlenku węgla, Chiny mają do odegrania instrumentalną rolę w rozwoju technologii jutra, aby wspierać międzynarodowe traktaty klimatyczne, takie jak paryskie porozumienie klimatyczne. Niedawny pięcioletni plan chińskiego prezydenta Xi Jinpinga – czternasty tego rodzaju – nakreślił działania, które mają przenieść największą gospodarkę świata na trajektorię niskoemisyjną, z celami osiągnięcia maksymalnej emisji przed 2030 r., a także osiągnięcia neutralności węglowej przed rokiem 2060.

W ostatnich miesiącach Chiny sumiennie stały się głównym graczem w branży kryptowalut, wdrażając szereg polityk regulacyjnych, od działalności handlowej po wydobycie bitcoinów, które mają na celu ograniczenie wpływu rynku na jego populację. I tak, prowincja Guizhou jest w stanie wykorzystać kolosalne 50 terawatogodzin energii elektrycznej, aby realizować inicjatywy klimatyczne, takie jak instalacja 38 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych do 2023 roku. Pekin podąża podobną drogą, dążąc do tego, aby do 2030 r. 60% pojazdów w tym kraju było napędzanych paliwami niekopalnymi. Według prognoz przekracza to cel Stanów Zjednoczonych wynoszący 50%.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0