Standard Chartered uruchamia platformę handlową blockchain

30 sierpnia 2021

Spółka joint venture obsługująca nową platformę opartą na blockchain będzie miała siedzibę w Singapurze.

Międzynarodowa firma bankowa Standard Chartered (StanChart) z siedzibą w Wielkiej Brytanii uruchomiła platformę finansowania handlu opartą na blockchain w ramach spółki joint venture z chińskim dostawcą technologii finansowania łańcucha dostaw Linklogis. Platforma pod nazwą Olea będzie miała na celu zaspokojenie potrzeb inwestorów instytucjonalnych, którzy poszukują możliwości w alternatywnej klasie aktywów z firmami wymagającymi finansowania łańcucha dostaw.

Dyrektor generalną spółki będzie Amelia Ng, zaś Letitiat Chau, wiceprezes Linklogis i dyrektor ds. ryzyka, będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego.

StanChart został pierwszym globalnym inwestorem bankowym Linklogis w 2020 r., rok po tym, jak oba podmioty podpisały protokół ustaleń w celu wspólnego badania i opracowywania rozwiązań dla ekosystemu finansowego łańcucha dostaw. Bank wcześniej współpracował z chińskimi liderami fintech, w tym właścicielem Alipay Ant Group, z której globalnej platformy handlowej Trusple opartej na Antchain korzystały StanChart, Citi, DBS Bank, Deutsche Bank i wiele innych.

Oczekuje się, że Olea pomoże StanChart w podniesieniu jego pozycji w globalnym finansowaniu handlu cyfrowego, a decyzja o wdrożeniu infrastruktury blockchain kontynuuje ciągłe zaangażowanie banku w tę technologię. Inne międzynarodowe banki, które wykorzystały blockchain do finansowania handlu, to w szczególności HSBC, BNP Paribas i Citi, których wspólna platforma została przygotowana do komercyjnego uruchomienia w Singapurze w drugim kwartale 2020 roku.

StanChart wcześniej współpracowało nad wykorzystaniem blockchain do finansowania handlu z wieloma z tych samych banków za pośrednictwem platformy finansowania handlu blockchain eTrade Connect uruchomionej w Hongkongu w 2018 roku. W tym samym roku platforma cyfrowego finansowania handlu we.trade — która liczy HSBC, Rabobank, Santander, Société Générale, UniCredit, Deutsche Bank i inne banki założycielskie — współpracowała z blockchainem IBM opartym na Hyperledger Fabric.

tandard Chartered to brytyjska międzynarodowa firma świadcząca usługi bankowe i finansowe z siedzibą w Londynie. Posiada sieć ponad 1200 oddziałów i punktów sprzedaży w ponad 70 krajach i zatrudnia około 87 tysięcy osób.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0