Amber Group wyceniona na 1 mld dolarów

21 czerwca 2021

Platforma inwestycyjna kryptowalut dodała 100 milionów dolarów do swojej kasy po udanej zbiórce funduszy serii B, podnosząc jej całkowitą wycenę pre-money do 1 miliarda dolarów.

To ważny kamień milowy dla firmy, która wchodzi właśnie w czwarty rok działalności. – Zastrzyk gotówki zostanie wykorzystany do rozszerzenia globalnych operacji w celu zaspokojenia popytu klientów i opracowania rozwiązań rynkowych dla wiodących światowych inwestorów i firm w kryptowaluty – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Wu.

Miary wielkości handlu i sumy aktywów pod zarządzaniem pokazują znaczny wzrost Amber Group w ciągu ostatnich czterech lat. Firma zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 1 miliarda dolarów, a łączna wartość obrotów handlowych przekracza 500 miliardów dolarów. – Mieliśmy rekordowe miesiące w ciągu ostatniego kwartału zarówno pod względem przepływu klientów, jak i wielkości obrotu na giełdzie – powiedział Wu. – Od czasu zwiększenia naszej obecności obecnie stanowimy 2-3% całkowitego wolumenu obrotu na głównych rynkach spot i instrumentów pochodnych i nadal odnotowujemy wzrost. Nasze skumulowane obroty podwoiły się z 250 miliardów dolarów od początku roku do ponad 500 miliardów dolarów – podkreślił.

Pod względem nominalnego wolumenu obrotów, Amber Group zajmuje 21. miejsce wśród światowych giełd, według danych BitMEX. Aktywa Amber przekroczyły 530 milionów dolarów w 2020 roku, co stanowi 275% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Już wówczas Wu twierdził, że jego firma „już udowodniła, że ​​może świadczyć zintegrowane usługi finansowe związane z kryptowalutami na poziomie instytucjonalnym”.

Oprócz zwolenników serii B, Amber Group otrzymała bezpośrednie finansowanie od niektórych największych funduszy venture capital w blockchain, w tym Pantera Capital, Coinbase Ventures i Blockchain.com.

Fundusze venture przelały miliardy dolarów w gospodarkę kryptograficzną w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, podkreślając ich przekonanie o nowej klasie aktywów. Tylko w tym miesiącu Solana Labs sfinalizowała sprzedaż prywatnych tokenów o wartości 314 milionów dolarów, PayPal i Salesforce przekazały 14 milionów dolarów na TRM Labs i giełdę DeFi dYdX pozyskał 65 milionów dolarów poprzez zbiórkę funduszy z serii C.

Runda finansowania Serii B była prowadzona przez China Renaissance z udziałem kilku funduszy venture capital, w tym Tiger Brokers, Tiger Global Management, Arena Holdings, DCM Ventures i Gobi Partners.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0