Danske Bank ostrożnie podchodzi do kryptowalut

18 czerwca 2021

Największy bank w Danii przedstawił swoje oficjalne stanowisko w sprawie kryptowalut publikując czteropunktowe zawiadomienie opisujące powody, dla których należy zachować ostrożność podczas handlu aktywami cyfrowymi.

Chociaż Danske Bank zachęcał użytkowników do zachowania ostrożności, wstrzymał się przed przyjęciem jakiegokolwiek stanowiska wobec kryptowaluty. Przedstawiciele banku stwierdzili, że nie będzie oferował żadnych usług kryptowalutowych swoim klientom, ale także, że nie będzie ingerował w transakcje pochodzące z platform kryptograficznych. „Należące do naszych Klientów środki pochodzące z inwestycji w kryptowaluty, potraktujemy je tak samo, jak depozyty środków z innych rodzajów inwestycji” – napisano w komunikacie.

Bank potwierdził również, że nie widzi problemu z używaniem jego kart kredytowych w połączeniu z platformami handlu kryptowalutami, zakładając, że spełnione są zwyczajowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. „Ponadto nie blokujemy korzystania z karty kredytowej wydanej przez Danske Bank w związku z obrotem kryptowalutami. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych transakcji kartami kredytowymi, klienci muszą przestrzegać obowiązujących procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy i przestrzegać obowiązujących przepisów” – czytamy w dokumencie.

Danske Bank przyznał, że kryptowaluty stanowią „znaczną innowację cyfrową w usługach finansowych” i ujawnił, że odnotował zwiększone zainteresowanie tego rodzaju technologią od wielu swoich klientów. Bank pochwalił również potencjał technologii blockchain, ale ostatecznie przedstawił cztery powody, aby zachować ostrożne podejście do kryptowalut. Jednym z nich jest brak przejrzystości podczas zajmowania się przestępczością finansową w przestrzeni kryptograficznej. Zauważono również brak regulacji i środków ochrony konsumentów, niestabilny charakter cen kryptowalut oraz wpływ na środowisko technologii, która wymaga „bardzo dużych ilości mocy obliczeniowej”.

Danske Bank generalnie odradza handel kryptowalutami, jednak – jak podkreślono w komunikacie – stale monitoruje przestrzeń kryptowalut i będzie dokonywał przeglądu swojej pozycji, gdy rynek dojrzeje i będzie w pełni uregulowany.

Danske Bank to duńska międzynarodowa korporacja bankowo-finansowa z siedzibą w Kopenhadze. Jest największym bankiem w Danii i głównym bankiem detalicznym w regionie Europy Północnej z ponad 5 milionami klientów detalicznych. Jego największym udziałowcem jest A.P. Moller Holding, związany z rodziną Maersk. Bank został założony 5 października 1871 r. jako Den Danske Landmandsbank, Hypothek- og Vexelbank i Kjøbenhavn („Duński Bank Rolników, Bank Hipoteczny i Giełdowy w Kopenhadze”) i był powszechnie znany jako Landmandsbanken („Bank Rolników”). W 1976 roku bank zmienił nazwę na Den Danske Bank („Duński Bank”), a obecną nazwę przyjęto w 2000 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0