VanEck utworzy fundusz inwestycyjny na BTC

„Bitcoin Strategy Fund” będzie inwestować w kontrakty futures na BTC, połączone wehikuły inwestycyjne i produkty giełdowe zapewniające ekspozycję na Bitcoin.

Amerykańska firma zarządzająca inwestycjami VanEck złożyła wniosek o utworzenie nowego funduszu inwestycyjnego futures na Bitcoin (BTC) w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zgodnie z prospektem złożonym w 21 czerwca 2021 r. „Bitcoin Strategy Fund” będzie inwestować w kontrakty futures na Bitcoiny, a także w połączone wehikuły inwestycyjne i produkty giełdowe, które zapewniają ekspozycję na Bitcoin. Fundusz nie będzie inwestować bezpośrednio w Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Fundusz będzie miał ekspozycję na niektóre kontrakty futures na bitcoiny za pośrednictwem swojej w pełni zależnej spółki zależnej działającej na Kajmanach. „Spółka zależna ma ten sam cel inwestycyjny co fundusz i będzie przestrzegać tych samych ogólnych zasad i ograniczeń inwestycyjnych, z wyjątkiem tego, że w przeciwieństwie do funduszu może inwestować bez ograniczeń w kontrakty terminowe na bitcoiny” – napisano w prospekcie emisyjnym.

Portfel funduszu będzie zarządzany przez Gregory’ego Krenzera, zastępcę zarządzającego portfelem ds. strategii VanEck Commodity Index i szefa aktywnego obrotu z dużym doświadczeniem w zakresie surowców, akcji surowców naturalnych i rynków wschodzących. Krenzer jest związany z Van Eck Associates Corporation od 1994 roku i ma ponad 25-letnie doświadczenie na rynkach międzynarodowych i finansowych.

Informacja pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła zatwierdzenie funduszu VanEck Bitcoin ETF, VanEck Bitcoin Trust, po raz drugi w tym roku. Komisja oczekuje na publiczne opinie przedłużając okres przeglądu o 45 dni.

Odkąd Cameron i Tyler Winklevoss po raz pierwszy próbowali uzyskać zgodę SEC na Bitcoin ETF w 2017 roku, regulator papierów wartościowych odrzucił wiele prób uruchomienia takiego produktu i do tej pory nie zatwierdził ETF BTC. Tymczasem inne kraje, takie jak Kanada, posuwają się naprzód z Bitcoin ETF.

Założona w 1955 roku firma VanEck oferuje zarówno podstawowe możliwości inwestycyjne, jak i bardziej wyspecjalizowane ekspozycje w celu zwiększenia dywersyfikacji portfela klientów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0