VanEck utworzy fundusz inwestycyjny na BTC

22 czerwca 2021

„Bitcoin Strategy Fund” będzie inwestować w kontrakty futures na BTC, połączone wehikuły inwestycyjne i produkty giełdowe zapewniające ekspozycję na Bitcoin.

Amerykańska firma zarządzająca inwestycjami VanEck złożyła wniosek o utworzenie nowego funduszu inwestycyjnego futures na Bitcoin (BTC) w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zgodnie z prospektem złożonym w 21 czerwca 2021 r. „Bitcoin Strategy Fund” będzie inwestować w kontrakty futures na Bitcoiny, a także w połączone wehikuły inwestycyjne i produkty giełdowe, które zapewniają ekspozycję na Bitcoin. Fundusz nie będzie inwestować bezpośrednio w Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Fundusz będzie miał ekspozycję na niektóre kontrakty futures na bitcoiny za pośrednictwem swojej w pełni zależnej spółki zależnej działającej na Kajmanach. „Spółka zależna ma ten sam cel inwestycyjny co fundusz i będzie przestrzegać tych samych ogólnych zasad i ograniczeń inwestycyjnych, z wyjątkiem tego, że w przeciwieństwie do funduszu może inwestować bez ograniczeń w kontrakty terminowe na bitcoiny” – napisano w prospekcie emisyjnym.

Portfel funduszu będzie zarządzany przez Gregory’ego Krenzera, zastępcę zarządzającego portfelem ds. strategii VanEck Commodity Index i szefa aktywnego obrotu z dużym doświadczeniem w zakresie surowców, akcji surowców naturalnych i rynków wschodzących. Krenzer jest związany z Van Eck Associates Corporation od 1994 roku i ma ponad 25-letnie doświadczenie na rynkach międzynarodowych i finansowych.

Informacja pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła zatwierdzenie funduszu VanEck Bitcoin ETF, VanEck Bitcoin Trust, po raz drugi w tym roku. Komisja oczekuje na publiczne opinie przedłużając okres przeglądu o 45 dni.

Odkąd Cameron i Tyler Winklevoss po raz pierwszy próbowali uzyskać zgodę SEC na Bitcoin ETF w 2017 roku, regulator papierów wartościowych odrzucił wiele prób uruchomienia takiego produktu i do tej pory nie zatwierdził ETF BTC. Tymczasem inne kraje, takie jak Kanada, posuwają się naprzód z Bitcoin ETF.

Założona w 1955 roku firma VanEck oferuje zarówno podstawowe możliwości inwestycyjne, jak i bardziej wyspecjalizowane ekspozycje w celu zwiększenia dywersyfikacji portfela klientów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0