Amerykańska giełda kryptowalut CrossTower rozpoczyna działalność w Indiach

9 września 2021

Firma rozszerza działalność na Indie pomimo trwającej niepewności prawnej co do lokalnych przepisów dotyczących kryptowalut.

Jak poinformowała agencja Reuters, CrossTower utworzył lokalny oddział w Indiach i uruchomił platformę do handlu kryptowalutami, aby czerpać korzyści z wciąż rosnącego, wielomiliardowego rynku. CrossTower India zatrudnił już 35 pracowników i zamierza rozszerzyć swój zespół do 100 osób w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy. Z dziennym obrotem w wysokości 7,6 miliona dolarów CrossTower oczekuje, że indyjska giełda przyczyni się do realizacji planów dalszej ekspansji na całym świecie. – Indie odegrają kluczową rolę i planujemy wykorzystać ten kraj jako centrum ekspansji na inne regiony – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny CrossTower, Kapil Rathi.

Wejście CrossTower na rynek indyjski wiąże się z trwającą niepewnością co do statusu prawnego kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) w tym kraju. Kilka rzekomych źródeł rządowych wcześniej podsycało obawy przed nadchodzącym zakazem kryptowalut, sugerując podobno, że rząd Indii planuje nałożyć całkowity zakaz na branżę. Mimo to krajowe inwestycje Indii w kryptowaluty wzrosły o 600% w ciągu ostatniego roku, z 900 milionów dolarów w kwietniu 2020 roku do 6,6 miliarda dolarów w maju 2021 roku. – Uważamy, że podejmujemy skalkulowane ryzyko – powiedział Rathi.

Założona w 2019 r. firma CrossTower jest przedsiębiorstwem zajmującym się rynkiem aktywów cyfrowych. Misją firmy jest umożliwienie handlu i inwestowania w aktywa cyfrowe inwestorom instytucjonalnym i profesjonalnym. Spółka uruchomiła platformę transakcyjną obejmującą wiele aktywów i od tego czasu rozszerzyła się o dział rynków kapitałowych z najlepszymi w swojej klasie usługami i produktami dostosowanymi do potrzeb funduszy hedgingowych, biur rodzinnych i innych uczestników rynków. CrossTower wykorzystał swoje ogromne doświadczenie w handlu, technologii, infrastrukturze operacyjnej, innowacyjnych cenach, przepisach i zgodności, aby otworzyć zasoby cyfrowe dla wyrafinowanych odbiorców.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0