Iota Foundation wesprze unijną inicjatywę blockchain

8 września 2021

Inicjatywa blockchain Komisji Europejskiej wybrała podmiot do udziału we wstępnym etapie projektowania ogólnoeuropejskiej platformy technologicznej księgi rozproszonej.

Inicjatywa ma na celu zwiększenie wydajności i rozliczalności Europejskiej Infrastruktury Usług Blockchain (EBSI), sieci węzłów przeznaczonych do usprawniania efektywności transakcji zorientowanych na UE, a także rozszerzenia łańcucha dostaw w regionie poprzez przyjęcie nowych technologii, co ma jednocześnie zmniejszyć europejski ślad węglowy.

Iota Foundation – organizacja non-profit wspierająca Tangle, platformę DLT o otwartym kodzie źródłowym — będzie wspierać EBSI w transgranicznych relacjach między rządami, przedsiębiorstwami i obywatelami w celu „cyfrowego zarządzania poświadczeniami edukacyjnymi, ustanowienia zaufanego audytu cyfrowego śladów i identyfikowalności dokumentów, finansowania MŚP, udostępniania danych między organami oraz identyfikacji cyfrowej”. Węzły w sieci blockchain będą zarządzane przez Komisję Europejską z 27-członkową jurysdykcją UE oraz przez poszczególnych członków Europejskiego Partnerstwa Blockchain w poszczególnych regionach.

Fundacja Iota była jednym z 30 projektów skoncentrowanych na blockchain/DLT, które złożyły oficjalną aplikację podczas procesu przetargowego na zamówienie przedkomercyjne w listopadzie 2020 r. Po zatwierdzeniu przez EBSI projekt rozpocznie teraz dwuletni program pilotażowy, w ramach którego siedmiu wnioskom zostanie przyznanych szacunkowo 6,2 miliona euro w serii etapów eliminacji. Po pierwszym roku rygorystycznych testów w różnych zastosowaniach, w ostatniej rundzie rywalizować będą tylko dwa projekty. Będzie to 12-miesięczna faza, podczas której zostaną przetestowane możliwości nowo opracowanej infrastruktury i aplikacji (np. cyfrowy paszport produktu czy sprawy dotyczące zarządzania prawami własności intelektualnej). Pomyślne zakończenie wszystkich etapów w ciągu dwóch lat zostanie nagrodzone opłatą serwisową w wysokości 1,6 miliona euro i zostanie wybrane jako pojedynczy projekt do dostarczenia infrastruktury DLT Komisji Europejskiej.

Przypomnijmy, że w październiku 2020 r. Fundacja Iota współpracuje z rządem japońskim nad projektem skrzyżowania sztucznej inteligencji i DLT, którego celem jest przewidywanie stanu zarządzania ryzykiem w branżach takich jak petrochemia i zakłady rafinacji ropy naftowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0