Mastercard przejmuje firmę CipherTrace

10 września 2021

Globalny gigant płatności planuje włączyć projekt inteligencji kryptograficznej do swoich planów ekspansji walut cyfrowych.

Wszystko wskazuje na to, że koncentracja Mastercard na kryptowalutach i walutach cyfrowych nabrała większego wymiaru, biorąc pod uwagę ostatni ruch firmy. Globalny gigant płatności osiągnął bowiem porozumienie w sprawie przejęcia CipherTrace, firmy zajmującej się wywiadem blockchain z możliwościami kryminalistyki dla ponad 900 kryptowalut. W ramach przejęcia Mastercard planuje zintegrować operacje CipherTrace z własnymi rozwiązaniami cyberbezpieczeństwa dla zasobów cyfrowych. Wiadomo już, że Mastercard połączy swoje możliwości cybernetyczne z technologią CipherTrace, aby odróżnić swoją architekturę kart i płatności w czasie rzeczywistym. Umowa umożliwi klientom i partnerom Mastercard przyjęcie zasobów cyfrowych przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z przepisami finansowymi.

Komentując przejęcie, szef ds. cyberbezpieczeństwa i wywiadu Mastercard, Ajay Bhalla, zauważył, że rozwój rynku kryptowalut wymusił potrzebę zaufanych i bezpiecznych operacji. Rzeczywiście, Mastercard był już wcześniej widoczny na scenie inwestycyjnej kryptowalut i blockchain, w tym partnerstwa ze znaczącymi prymitywami kryptograficznymi na arenie kryptowalutowych i debetowych kart kredytowych, takich jak Gemini i BitPay.

W lipcu 2021 r. dyrektor generalny firmy stwierdził, że Mastercard musi zaistnieć w przestrzeni kryptograficznej. W tym czasie gigant płatności ujawnił plany zostania de facto partnerem testowym dla projektów walut cyfrowych stablecoin i banku centralnego. Wcześniej, w maju 2021 r. firma opublikowała ankietę stwierdzającą, że 40% osób zamierza przyjąć krypto do płatności w 2022 roku. Przejęcie głównego gracza na arenie kryminalistycznej, takiej jak CipherTrace, może być ukierunkowane na większą interakcję z bankami centralnymi i emitentami stablecoinów w sprawach walut cyfrowych.

Jak wcześniej informował serwis Cointelegraph, Crypto.com ogłosiło plany zintegrowania narzędzia „Traveller” firmy CipherTrace z zestawem narzędzi do zapewniania zgodności w celu zapewnienia zgodności z „Zasadą podróży” Grupy Zadaniowej ds. Działań Finansowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0