Amerykański operator kin planuje zaakceptować BTC do 2022 r.

10 sierpnia 2021

Prezes i dyrektor generalny sieci AMC, Adam Aron, ujawnił, że amerykański gigant kinowy chce akceptować płatności Bitcoinami za bilety do kina w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

Wypowiadając się na temat wyników firmy za II kwartał 2021 r. prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron ujawnił, że sieć kin zamierza przygotować infrastrukturę do przyjmowania płatności BTC za bilety do kina online do końca 2021 roku. Chociaż szczegóły dotyczące planu AMC przyjęcia Bitcoina pozostają nieznane, Aron pryznał, że ze strony widzów da się odczuć silny popyt na kupowanie biletów za pomocą kryptowalut.

Wyniki AMC za II kwartał 2021 r. wykazały znaczną poprawę w porównaniu z 2020 rokiem, odnotowując 444 mln USD przychodów w porównaniu z 18,9 mln dolarów przychodów w II kwartale 2020 r. Straty netto również spadły z 561 mln dolarów lub 5,38 dolarów na akcję do 349 mln dolarów lub 0,71 dolarów na akcję rok do roku.

Wraz z przyjęciem płatności BTC, AMC ogłosiła również plany otwarcia w tym roku kilkunastu lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie. Prezes firmy przedstawił również mało prawdopodobne twierdzenie, że po raz pierwszy dowiedział się o aktywach kryptograficznych po tym, jak został wybrany do zarządu Centricus Acquisition Corp. 6 maja 2021 r. – na tydzień przed przejęciem przez Centricus firmy technologii blockchain, Arqit.

Imponujące wyniki AMC za II kwartał pojawiły się zaledwie rok po tym, jak firma wydawała się skazana na bankructwo, a operator kin był zmuszony do zamykania obiektów w związku z rozprzestrzenianiem się globalnej pandemii koronawirusa.

AMC Entertainment Holdings (AMC Theatres, pierwotnie skrót od American Multi-Cinema; często określana po prostu jako AMC i znana w niektórych krajach jako AMC Cinemas lub AMC Multi-Cinemas) to amerykańska sieć kin z siedzibą w Leawood w stanie Kansas i największą siecią kin na świecie. Założona w 1920 roku AMC ma największy udział w amerykańskim rynku kinowym, wyprzedzając teatry Regal i Cinemark. Po przejęciu Odeon Cinemas, UCI Cinemas i Carmike Cinemas w 2016 roku stała się największą siecią kin na świecie. Posiada 2866 ekranów w 358 kinach w Europie i 7967 ekranów w 620 kinach w Stanach Zjednoczonych. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych; od 2012 do 2018 roku większościowy udział w spółce posiadał chiński konglomerat Wanda Group. Firma private equity Silver Lake Partners zainwestowała 600 milionów dolarów w AMC we wrześniu 2018 r., ale prawo głosu w akcjach AMC jest skonstruowane w taki sposób, że Wanda Group nadal kontroluje większość zarządu AMC. W związku z kryzysem finansowym spowodowanym pandemią COVID-19, w styczniu 2021 r. własność Wandy była coraz bardziej rozwodniona z powodu nowego finansowania ze strony AMC, a Silver Lake, po krótkim ściśnięciu, zamienił swój dług o wartości 600 mln USD na kapitał własny. Na początku lutego 2021 r. Wanda zamieniła swoje akcje klasy B na akcje klasy A, zmniejszając w ten sposób swoją siłę głosu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0