Venmo umożliwia kupowanie kryptowalut z nagrodami „cash back”

11 sierpnia 2021

Firma płatnicza należąca do Paypal, rozszerzyła swoje wsparcie kryptograficzne, umożliwiając posiadaczom kart kredytowych konwersję nagród cashback na cztery cyfrowe zasoby hostowane na platformie.

Jak poinformowała firma, usługa Venmo „Cash Back to Crypto” umożliwia klientom kart kredytowych wydawanie nagród cashback na zasoby cyfrowe hostowane na platformie. Venmo oferuje posiadaczom kart kredytowych od 1% do 3% zwrotu gotówki za wybrane zakupy, a nowa funkcja obejmuje również bezpłatne transakcje przy wszelkich zakupach kryptowalut — podczas gdy opłaty za konwersję za wymianę między aktywami są wbudowane w każde miesięczne zestawienie transakcji.

Firma płatnicza obecnie obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash, a klienci mogą aktywować nową funkcję, wybierając zakładkę nagród na ekranie głównym karty kredytowej. Zakupy można robić ręcznie lub konfigurować automatycznie. – Funkcja Cash Back to Crypto dla karty kredytowej Venmo oferuje klientom nowy sposób na rozpoczęcie odkrywania świata kryptowalut, wykorzystując swój cash back zarobiony co miesiąc do automatycznego i bezproblemowego zakupu jednej z czterech kryptowalut na Venmo – powiedział Darrell Esch, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Venmo.

Venmo ma obecnie około 70 milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a platforma początkowo uruchomiła handel kryptowalutami pod koniec kwietnia tego roku. Według wezwania Paypal za drugi kwartał z 28 lipca przychody Venmo wzrosły o 183% rok do roku i nastąpiła silna adopcja handlu kryptograficznego na platformie.

Cash back to usługa bankowa, dzięki której posiadacz karty płatniczej może pobrać gotówkę podczas dokonywania zakupów w sklepie. Z usługi cashback można skorzystać wyłącznie po dokonaniu płatności kartą płatniczą za towar (w przypadku płatności gotówkowej nie ma takiej możliwości). Przy zakupie klient zgłasza chęć podjęcia w gotówce dodatkowej kwoty. Kwota wypłacana w ramach tej usługi może być wyższa od kwoty płatności kartą. O ewentualnym obciążeniu użytkownika karty opłatą za korzystanie z usługi cash back decyduje bank, który wydał klientowi kartę płatniczą.

Tymczasem Paypal aktywnie pracuje nad rozszerzeniem swoich usług kryptograficznych, odkąd po raz pierwszy umożliwił zakupy kryptowalut w listopadzie 2020 r. 15 lipca 2021 r. firma zwiększyła limity zakupów kryptowalut do 100 000 dolarów tygodniowo. Później w ciągu miesiąca, podczas konferencji w II kwartale, firma ogłosiła plany zaoferowania klientom z Wielkiej Brytanii handlu kryptowalutami, jednocześnie drażniąc niejasne zamiary wejścia do DeFi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0