Argo Blockchain rozważa wejście na Nasdaq

6 lipca 2021

Po zostaniu pierwszą firmą blockchain, która została notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firma rozważa wtórne
notowanie na Nasdaq.

6 lipca 2021 r. firma ogłosiła, że ​​obecnie bada możliwość wtórnego notowania na Nasdaq w ramach aktualizacji operacyjnej i strategicznej na czerwiec 2021 r. Władze przedsiębiorstwa nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie terminu notowania, stwierdzając, że „nie ma gwarancji, że aukcja zostanie sfinalizowana”. „Każda proponowana oferta podlega warunkom rynkowym i innym i nie ma pewności, czy i kiedy proponowana oferta może zostać zakończona” – napisano w komunikacie.

W ostatnim czasie Argo Blockchain ujawniło, że ​​firma wydobyła łącznie 167 bitcoinów (BTC) przy przychodach z wydobycia 4,4 miliona funtów brytyjskich (6 milionów dolarów) i 78% zysku z wydobycia. Zgodnie z zapowiedzią, całkowite przychody Argo Blockchain z wydobycia wynoszą 883 BTC od początku 2021 roku, a firma planuje utrzymać 1286 BTC lub równoważną kwotę do końca miesiąca lipca.

Dyrektor generalny Argo Blockchain, Peter Wall, powiedział, że branża kryptowalut stanęła w obliczu dużych zmian w czerwcu 2021 r. Miało to związek ze znacznym spadkiem całkowitego globalnego wskaźnika haszowania i trudnościami w wydobyciu w związku z tłumieniem kopania kryptowalut w Chinach. „Argo wykorzystało te zmiany, nadal dostarczając wysokie przychody z imponującą marżą” – czytamy w komunikacie.

Argo Blockchain to firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2017 roku przez Mike’a Edwardsa, dyrektora z doświadczeniem w budowaniu startupów technologicznych, z których część została sprzedana dużym firmom, takim jak Google i Twitter. W sierpniu 2019 r. przedsiębiorstwo ogłosiło, że zamierza stać się „największym na świecie notowanym na giełdzie górnikiem kryptowalut do 2020 r.” Na początku stycznia 2020 r. Argo ogłosiło, że instaluje 3 616 dodatkowych maszyn Antminer, zwiększając swoją zdolność kopania kryptowalut o 75 proc. W lutym 2021 r. firmapoinformowała, że ​​podpisała umowę z firmą ePIC Blockchain z siedzibą w Toronto na zakup sprzętu do wydobywania bitcoinów z układem scalonym (ASIC) o wartości 8 milionów dolarów, który ma zostać dostarczony w czwartym kwartale roku. Umowa daje Argo pierwsze prawa do produkcji ePIC do końca 2021 i 2022 r. Wcześniej firma podpisała list intencyjny w sprawie zakupu 320 akrów ziemi w zachodnim Teksasie, gdzie mogłaby zbudować centrum danych o mocy 200 MW do wydobywania bitcoinów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0