Greenidge Generation chce rozszerzyć działalność wydobywczą

5 lipca 2021

Amerykańska firma zajmująca się wydobywaniem Bitcoinów ogłosiła, że ​​jeszcze w 2021 roku zamierza rozpocząć swoją działalność w Karolinie Południowej.

Według firmy zajmującej się wydobyciem kryptowalut, zakład w Karolinie Południowej jest w stanie pozyskać 80 megawatów energii, z czego dwie trzecie jest produkowane ze źródeł energii o zerowej emisji dwutlenku węgla.

W komunikacie z 2 lipca 2021 r. firma Greenidge Generation poinformowała, że będzie działała w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla zakładzie wydobywczym kryptowalut w mieście Spartanburg. Przedsiębiorstwo ​​podpisało już list intencyjny na 10-letnią dzierżawę terenu od firmy drukarskiej LSC Communications. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, na terenie znajdującym się na obrzeżach miasta Karolina Południowa Greenidge planuje rozpocząć wydobycie kryptowalut pod koniec 2021 r. lub na początku 2022 r..

Wspomniana lokalizacja jest w stanie pozyskać 80 megawatów (MW) energii, z czego dwie trzecie pochodzi ze źródeł o zerowej emisji dwutlenku węgla, w tym energii jądrowej. Dyrektor generalny Greenidge, Jeff Kirt, powiedział, że jest to duży krok w kierunku stworzenia przez firmę „przyjaznego dla środowiska wydobycia bitcoinów w Stanach Zjednoczonych”.

Firma posiada już elektrownię dla swoich operacji w Nowym Jorku, którą zamierza rozbudować do 85 MW do 2022 roku. Jednak mimo tego, że Greenidge ma zamiar stać się liderem w branży wytwarzania energii i kryptowalut, krytycy przedsiębiorstwa – m.in. Grupa Seneca Lake Guardian – twierdzą, że firma przestawia się z wykorzystywania węgla do swoich operacji wydobywczych na gaz ziemny produkowany ze szczelinowania.

Podczas gdy Greenidge ma rozpocząć wydobycie kryptowalut w Południowej Karolinie, wiele firm, które uciekają przed regulacyjnymi prześladowaniami w Chinach, kieruje się do Teksasu, by tam rozpocząć swoją działalność. Przykładem jest tu m.in. firma Blockware zajmująca się wydobyciem kryptowalut, która 1 lipca 2021 r. ogłosiła, że rozszerzy swoją działalność w Kentucky – w stanie, który posiada jeden z najniższych kosztów energii przemysłowej w Stanach Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0