Goldman Sachs: Ethereum może stać się dominującym magazynem wartości

7 lipca 2021

Przedstawiciele firmy twierdzą, że popularność inteligentnych kontraktów Ethereum oznacza, że ​​wkrótce może ono wyprzedzić Bitcoina jako kryptowaluta numer jeden pod względem kapitalizacji rynkowej.

„Ether obecnie wygląda jak kryptowaluta o najwyższym potencjale rzeczywistego wykorzystania, ponieważ Ethereum, platforma, na której jest natywną walutą cyfrową, jest najpopularniejszą platformą programistyczną dla aplikacji inteligentnych kontraktów” – napisała firma w komunikacie. Inteligentne kontrakty obejmują oprogramowanie umożliwiające zautomatyzowaną realizację kontraktów cyfrowych, przy czym technologia ułatwiła boom na protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi) i zdecentralizowane aplikacje oparte na kryptowalutach (DApps).

Analitycy zauważyli, że przewaga pierwszego ruchu Bitcoin dała mu silniejszą markę, jednak uważają, że brakuje w nim niektórych przypadków użycia Etheru i opóźnia się w szybkości transakcji. W wyniku skupienia się na twardych pieniądzach i bezpieczeństwie sieci, Bitcoin nie oferuje jeszcze takiego samego poziomu funkcjonalności jak Ethereum.

Jako młodsza sieć, Ethereum również rozwijało się szybciej niż Bitcoin. Podczas gdy Bitcoin wzrósł w ubiegłym roku o 261%, poziom ETH w tym samym okresie wzrósł o 856%.

Pomimo przewagi Ethereum nad Bitcoinem analitycy twierdzą, że złoto jest lepszym sposobem przechowywania wartości niż aktywa cyfrowe. Tłumaczą oni, że złoto jest „obronnym zabezpieczeniem przed inflacją”, a kryptowaluty to „zabezpieczenie przed ryzykiem inflacji”. „Ta konkurencja między kryptowalutami jest kolejnym czynnikiem ryzyka, który uniemożliwia im stanie się bezpiecznymi aktywami na tym etapie” – napisano w komunikacie.

Informacja z Goldman Sachs pojawiła się miesiąc po tym, jak analitycy z Grupy Strategii Inwestycyjnej firmy poinformowali jej klientów, że kryptowaluty nie są nawet inwestycyjną klasą aktywów. „Podczas gdy ekosystem aktywów cyfrowych może zrewolucjonizować przyszłość wszystkiego, nie oznacza to, że kryptowaluty są klasą aktywów, którą można inwestować” – napisano w komunikacie.

Jak się okazuje, banki nie są jedynymi podmiotami, które zauważyły, że Ethereum wyprzedziło Bitcoina. 5 lipca 2021 r. założyciel i dyrektor generalny Celsius Network, firmy zajmującej się depozytem i pożyczkami kryptowalut, zarządzającą aktywami cyfrowymi o wartości 17 miliardów dolarów, powiedział serwisowi Kitco News, że Ether przyćmił już Bitcoin pod względem udziałów użytkowników platformy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0