Argo Blockchain uruchomi „zieloną kopalnię BTC”

31 marca 2021

Firma wydobywająca kryptowaluty zamierza uruchomić jednostkę wydobywającą Bitcoin, która będzie zasilana wyłącznie czystą energią.

Argo nawiązało współpracę z inną przyjazną dla środowiska firmą wydobywczą DMG Blockchain w celu stworzenia projektu Terra Pool, którego działanie ma opierać się na mieszaniu energii pochodzącej z wodnych źródeł obu firm. Dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział, że uczynienie Bitcoina bardziej ekologicznym jest głównym priorytetem przedsiębiorstwa i wezwał inne firmy wydobywające tą kryptowalutę do pójścia w jego ślady. – Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych jest priorytetem dla Argo, a współpraca z DMG w celu stworzenia pierwszej „zielonej” kopalni bitcoinów jest ważnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety teraz i dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że inne firmy z branży wydobywczej Bitcoin pójdą w nasze ślady, aby zademonstrować wszystkim szerszą świadomość klimatyczną – dodał.

– Skoncentrowanie się na przyjaznym dla środowiska wydobywaniu bitcoinów ma szansę napędzać zmiany w sposobie, w jaki społeczność zajmująca się wydobywaniem bitcoinów działa na rzecz świadomej klimatu przyszłości. Stałe zaangażowanie DMG we wdrażanie kapitału opartego na czystej energii jest kluczowym elementem rozwoju branży – powiedział dyrektor generalny DMG, Dan Reitzik.

Argo Blockchain PLC to firma wydobywcza z siedzibą w Wielkiej Brytanii posiadająca trzy zakłady operacyjne w Kanadzie, które zostały skonfigurowane do wydobywania bitcoinów oraz monet prywatności Zcash (ZEC). Firma została założona w 2017 roku przez Mike’a Edwardsa. Obecnie Argo jest notowane na giełdzie londyńskiej. Jego pierwsza oferta publiczna miała miejsce w sierpniu 2019 r. W lutym 2021 r. przedsiębiorstwo poinformowało, że podpisał umowę z ePIC Blockchain z siedzibą w Toronto na zakup 8 milionów dolarów sprzętu do wydobywania bitcoinów z układem scalonym specyficznym dla aplikacji (ASIC) z dostawą w czwartym kwartale tego roku. Umowa daje Argo pierwsze prawa do produkcji ePIC przez resztę 2021 i 2022 roku. Firma nabyła również działkę w Teksasie o powierzchni 320 akrów, którą planuje wykorzystać do rozszerzenia działalności wydobywczej o dodatkowe 200 megawatów energii elektrycznej, również pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0