Argo Blockchain uruchomi „zieloną kopalnię BTC”

Firma wydobywająca kryptowaluty zamierza uruchomić jednostkę wydobywającą Bitcoin, która będzie zasilana wyłącznie czystą energią.

Argo nawiązało współpracę z inną przyjazną dla środowiska firmą wydobywczą DMG Blockchain w celu stworzenia projektu Terra Pool, którego działanie ma opierać się na mieszaniu energii pochodzącej z wodnych źródeł obu firm. Dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział, że uczynienie Bitcoina bardziej ekologicznym jest głównym priorytetem przedsiębiorstwa i wezwał inne firmy wydobywające tą kryptowalutę do pójścia w jego ślady. – Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych jest priorytetem dla Argo, a współpraca z DMG w celu stworzenia pierwszej „zielonej” kopalni bitcoinów jest ważnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety teraz i dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że inne firmy z branży wydobywczej Bitcoin pójdą w nasze ślady, aby zademonstrować wszystkim szerszą świadomość klimatyczną – dodał.

– Skoncentrowanie się na przyjaznym dla środowiska wydobywaniu bitcoinów ma szansę napędzać zmiany w sposobie, w jaki społeczność zajmująca się wydobywaniem bitcoinów działa na rzecz świadomej klimatu przyszłości. Stałe zaangażowanie DMG we wdrażanie kapitału opartego na czystej energii jest kluczowym elementem rozwoju branży – powiedział dyrektor generalny DMG, Dan Reitzik.

Argo Blockchain PLC to firma wydobywcza z siedzibą w Wielkiej Brytanii posiadająca trzy zakłady operacyjne w Kanadzie, które zostały skonfigurowane do wydobywania bitcoinów oraz monet prywatności Zcash (ZEC). Firma została założona w 2017 roku przez Mike’a Edwardsa. Obecnie Argo jest notowane na giełdzie londyńskiej. Jego pierwsza oferta publiczna miała miejsce w sierpniu 2019 r. W lutym 2021 r. przedsiębiorstwo poinformowało, że podpisał umowę z ePIC Blockchain z siedzibą w Toronto na zakup 8 milionów dolarów sprzętu do wydobywania bitcoinów z układem scalonym specyficznym dla aplikacji (ASIC) z dostawą w czwartym kwartale tego roku. Umowa daje Argo pierwsze prawa do produkcji ePIC przez resztę 2021 i 2022 roku. Firma nabyła również działkę w Teksasie o powierzchni 320 akrów, którą planuje wykorzystać do rozszerzenia działalności wydobywczej o dodatkowe 200 megawatów energii elektrycznej, również pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0