Brytyjskie firmy kryptograficzne muszą składać roczne raporty

1 kwietnia 2021

Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego zwiększył liczbę firm zobowiązanych do składania rocznych raportów o przestępstwach finansowych, znanych jako „REP-CRIM”, z 2500 do około 7000 podmiotów.

Organ poinformował, że ​​zgodność ze sprawozdawczością REP-CRIM jest niezbędnym narzędziem umożliwiającym organom regulacyjnym zwalczanie działań związanych z praniem pieniędzy. W biznesplanie na lata 2020/2021 stwierdzono: „Wzmacniamy nasze zasady, aby zapobiegać praniu pieniędzy oraz zamierzamy współpracować z krajowymi i międzynarodowymi interesariuszami w celu wspierania wspólnego podejścia do kryptowalut”.

Informując wcześniej o swoich planach brytyjski regulator podkreślił, że posunięcie to było częścią wysiłków mających na celu przyjęcie podejścia skoncentrowanego na danych do regulacji fintech. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obowiązki zgłaszania przestępstw finansowych są niezależne od rocznych przychodów firmy kryptograficznej.

Po złożeniu stosownego oświadczenia brytyjskie firmy kryptograficzne objęte rozszerzonym reżimem REP-CRIM będą musiały przedłożyć swój raport o przestępstwach finansowych w określonym terminie. Wprowadzenie wymogu raportowania wynika ze zwiększonego nadzoru regulatora nad przestrzenią waluty wirtualnej, który obejmuje obowiązkową rejestrację firm zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego jest finansowym organem regulacyjnym w Wielkiej Brytanii, ale działa niezależnie od rządu tego kraju i jest finansowany poprzez pobieranie opłat od członków branży usług finansowych. Organ skupia się na regulacji postępowań zarówno firm świadczących detaliczne, jak i hurtowe usługi finansowe i współpracuje z organem nadzoru ostrożnościowego i komitetem ds. polityki finansowej w celu ustalenia wymogów regulacyjnych dla sektora finansowego. Jest odpowiedzialny za prowadzenie około 58 000 przedsiębiorstw, które zatrudniają 2,2 miliona osób i dostarczają około 65,6 miliardów funtów rocznych wpływów z podatków do gospodarki Wielkiej Brytanii.

Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego posiada istotne uprawnienia, w tym możliwość regulowania postępowania związanego z wprowadzaniem do obrotu produktów finansowych. Potrafi określić minimalne standardy i nakładać wymagania na produkty. Ponadto może zakazać produktów finansowych na okres do jednego roku, rozważając zakaz na czas nieokreślony, ma również prawo nakazać firmom natychmiastowe wycofanie lub zmianę promocji, które uzna za wprowadzające w błąd.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0