Metaco współpracuje z IBM w kwestii zarządzania zasobami cyfrowymi

25 marca 2021

Metaco będzie korzystało z chmury IBM Cloud w celu zapewnienia inwestorom instytucjonalnym wchodzącym na obszar zasobów cyfrowych solidnej technologii o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

Zespół ds. infrastruktury bezpieczeństwa zasobów cyfrowych Metaco nawiązał współpracę z konglomeratem technologicznym IBM z zamiarem wykorzystania jego platform w chmurze IBM Cloud i IBM Cloud Hyper Protect Services do stworzenia rozwiązań służących do przechowywania aktywów cyfrowych klasy korporacyjnej. Celem partnerstwa jest zapewnienie odpowiednich usług przechowywania aktywów cyfrowych dla banków i firm świadczących usługi finansowe, które chcą uczestniczyć w ekosystemie aktywów cyfrowych poprzez takie działania jak tokenizacja czy przechowywanie i zarządzanie transakcjami.

W ramach partnerstwa Metaco będzie wykorzystywać poufne przetwarzanie danych IBM i szyfrowanie „Keep Your Own Key” (KYOK) w celu zagwarantowania firmom wyłącznego dostępu do ich kluczy prywatnych. Klienci będą mogli uruchamiać system do zarządzania zasobami na miejscu, w chmurze lub w środowisku chmury hybrydowej. W przypadku Metaco protokoły krytyczne dla bezpieczeństwa, takie jak KYOK, są niezbędne do ochrony informacji o klientach, a jednocześnie ograniczają ryzyko stwarzane przez hakerów.

Komentując współpracę z IBM dyrektor generalny Metaco, Adrien Treccani, zaznaczył, że współpraca pozwoli firmie zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa swoim klientom podczas tworzenia produktów i usług w przestrzeni zasobów cyfrowych. Z kolei Seamus Donaghue, wiceprezes ds. sojuszy strategicznych w Metaco, wspomniał o sposobie w jaki system orkiestracji aktywów cyfrowych pomoże bankom i innym firmom świadczącym usługi finansowe spełniać wymogi regulacyjne. –
Obowiązki powiernicze podmiotów zarządzających aktywami nakładają na nie obowiązek powierzenia nadzoru nadzorowanym powiernikom. Nasze rozwiązanie multi-custodian umożliwia im – dzięki pojedynczej integracji z ich podstawową infrastrukturą – bezproblemowe zarządzanie i dywersyfikację ryzyka wśród wielu powierników, a wszystko to w ramach holistycznej struktury ryzyka i kontroli – zaznaczył.

Według Donaghue oferta firmy daje dodatkową zaletę w postaci efektywnego transferu zasobów cyfrowych z bezpiecznych zamknięć. – Orkiestrację można sparametryzować w celu wykorzystania zaufanych książek adresowych i bezpiecznej automatyzacji przepływu pracy w celu ułatwienia natychmiastowych, ale bezpiecznych ruchów. W ten sposób firma może mieć pewność, że jej aktywa są zawsze bezpieczne – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0