MicroStrategy zaoferuje rozwiązania Bitcoin Lightning w 2023 r.

12 stycznia 2023

Rozwiązania firmy z zakresu Lightning Network obejmują zasilane Satoshi bodźce dla marketingu i cyberbezpieczeństwa stron internetowych.

Prezes MicroStrategy, Michael Saylor, podzielił się planami swojej firmy dotyczącymi wydania oprogramowania i rozwiązań zasilanych przez Bitcoin Lightning Network w 2023 roku. Poinformował on, że bada oprogramowanie i rozwiązania, które wykorzystują Lightning Network, takie jak rozwiązania, które „wspierają” marketing przedsiębiorstw, a także rozwiązanie cyberbezpieczeństwa skierowane do stron korporacyjnych.

Lightning Network to protokół płatniczy warstwy drugiej, nałożony na wierzchołek blockchaina Bitcoin, który pozwala na transakcje poza łańcuchem, zwiększając przepustowość płatności i obniżając opłaty za transakcje.

Podczas rozmowy w Twitter Spaces, Saylor wyjaśnił, że szefowie marketingu mogliby potencjalnie wykorzystać Lightning Network do motywowania klientów – np. rozdając nagrody satoshi  za angażowanie się w działania takie jak zamieszczanie dobrych recenzji lub wypełnianie ankiet. – Firma chce również umożliwić każdemu przedsiębiorstwu „rozkręcenie” infrastruktury Lightning w ciągu jednego popołudnia – powiedział.

Prezes MicroStrategy ponownie wspomniał o swoim pomyśle na cyberbezpieczeństwo „Lightning wall”, zasadniczo opartym na Bitcoinie paywallu, który chroniłby strony internetowe przed atakami cybernetycznymi, wymagając od odwiedzających złożenia depozytu w satoshi. Saylor wyjaśnił, że użytkownicy, którzy chcą uzyskać dostęp do wrażliwych stron korporacyjnych, będą musieli zdeponować 100 tys. satoshi, aby zagwarantować bezpieczne przejście, które zostanie natychmiast zwrócone po zakończeniu wizyty przez użytkownika. Jednocześnie zauważył, że jest to coś, czego karty kredytowe nie mogą zaoferować ze względu na opóźnienia związane z uzyskaniem środków z powrotem. – Problem z kartami kredytowymi polega na tym, że nie mógłbyś w rozsądny sposób przesłać 20 dolarów do 100 stron internetowych każdego dnia, a następnie otrzymać te 20 dolarów z powrotem w jednej sekundzie, prawda? – zapytał.

Saylor uważa, że to tylko kwestia czasu, zanim ktoś stworzy “wersję Lightning przeglądarki Netscape”, która jego zdaniem będzie obejmować coś w rodzaju portfela Lightning, który przechowuje dolary i różne kryptowaluty. Jego zdaniem, jeśli ten portfel zostanie stworzony w sposób niesztampowy, ma on potencjał, aby skorzystało z niego 100 milionów użytkowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0