WazirX wydało swój dowód rezerw

17 stycznia 2023

Przedsiębiorstwo poinformowało, że jest obecnie największą giełdą w Indiach zarówno pod względem wolumenu, jak i środków rezerwowych.

Po zamieszaniu w branży kryptowalutowej spowodowanym skandalem związanym z płynnością i bankructwem FTX, główni dostawcy usług cyfrowych aktywów zaczęli upubliczniać swoje fundusze rezerwowe. Kolejną firmą, która zdecydowała się na ten krok, jest indyjska giełda kryptowalutowa WazirX. „Jesteśmy nie tylko największą indyjską giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu, ale także największą indyjską giełdą kryptowalutową pod względem rezerw” – napisali jej przedstawiciele w opublikowanym komunikacie.

WazirX użyło Coin Gabbar, platformy śledzenia aktywów kryptowalutowych stron trzecich, w celu uzyskania danych dotyczących swojego dowodu rezerw. Jak wynika z danych przedsiębiorstwa, posiada ono w przybliżeniu 285 milionów dolarów w całkowitych aktywach użytkowników przechowywanych w Tether (USDT). 90% aktywów użytkowników na WazirX jest przechowywanych w portfelach opartych na Binance (jest to równowartość kwoty 256,5 miliona dolarów), a pozostałe 10% (około 28,5 miliona dolarów) jest przechowywanych zarówno w portfelach gorących, jak i zimnych.

Giełda poinformowała, że wybrała Binance ze względu na ścisłe protokoły i wiodące w branży środki techniczne, które podmiot wykorzystuje do ochrony funduszy użytkowników na swojej platformie. Obecnie ponad 19% udziałów giełdy znajduje się w Shiba Inu (SHIB), , a następnie 9,37% w Ether (ETH), 8.28% w Bitcoin (BTC) i 8.18% w DogeCoin (DOGE).

Pomimo bycia największą indyjską giełdą, WazirX było wcześniej posądzane o branie udziału w praniu brudnych pieniędzy. W trakcue trwania dochodzenia środki na giełdzie zostały zamrożone na nieco ponad miesiąc. W tym czasie Binance publicznie zdystansowało się od giełdy, zaś jej szef Changpeng Zhao stwierdził, że kierowane przez niego przedsiębiorstwo nie ma żadnych udziałów w WazirX. Jednocześnie Binance stanęło po stronie lokalnych władz w czasie trwania dochodzenia, usuwając off-chain transfery funduszy z WazirX.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0