Australijska giełda rezygnuje z planów dotyczących blockchain

19 maja 2023

Australijski operator giełdowy porzucił plany przebudowy swojej platformy oprogramowania przy użyciu technologii blockchain, co w praktyce oznacza znaczące odrzucenie niegdyś znanej koncepcji, która zyskała na znaczeniu wraz z kryptowalutami.

Australijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) wywołała frustrację wśród użytkowników w listopadzie 2022 r., kiedy to zdecydowała się wstrzymać przebudowę swojego kompleksowego oprogramowania handlowego, rozliczeniowego i rozrachunkowego opartego na zdecentralizowanych obliczeniach. Zewnętrzny przegląd wykazał, że po siedmiu latach rozwoju konieczna była znaczna przeróbka. Po dłuższej przerwie firma poinformowała, że bada alternatywy dla nowej próby przebudowy swojego 30-letniego oprogramowania. W dniu 17 maja 2023 r. przedstawiciele przedsiębiorstwa poinformowali, że firma w stosowanych przez siebie rozwiązaniach nie uwzględni blockchain ani żadnej powiązanej technologii rozproszonego rejestru (DLT).

Zapytany o stanowisko firmy w tej kwestii, dyrektor projektu Tim Whiteley stwierdził, że chociaż giełda bada wszystkie opcje, prawdopodobnie będzie musiała użyć bardziej konwencjonalnej technologii, aby osiągnąć pożądane wyniki biznesowe.

Oświadczenie wskazuje na zakończenie projektu, który miał zaprezentować jeden z najbardziej znaczących przykładów koncepcji mającej na celu przyspieszenie transakcji online poprzez bezpieczne przetwarzanie w wielu lokalizacjach.

ASX miała być pierwszą na świecie giełdą papierów wartościowych, która zastosuje technologię blockchain do obsługi swoich podstawowych usług we współpracy z nowojorskim wykonawcą Digital Asset, który dostarczał technologię. ASX kupiła niewielki udział w Digital Asset po zatrudnieniu go do przebudowy oprogramowania w 2016 roku.

Whiteley poinformował, że ASX zmierza w kierunku sfinalizowania nowej strategii do końca 2023 roku. Wspomniał, że firma wysłała prośbę o informacje do potencjalnych dostawców oprogramowania i wystosowała zapytanie ofertowe do zainteresowanych stron, aby uzyskać bardziej kompleksowe informacje zwrotne.

ASX otrzymała informacje zwrotne od uczestników rynku, którzy preferowali mniej ryzykowne podejście, unikając nagłego przejścia na nowe oprogramowanie w jednym dniu. Whiteley przyznał, że opinie te zostały uwzględnione w procesie planowania wdrożenia.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0