Kierownictwo FTX pozywa Sama Bankmana-Frieda

18 maja 2023

Prawnicy firmy FTX pozwali jej byłego dyrektora generalnego Sama Bankmana-Frieda, współzałożyciela Zixiao Wanga i byłego kierownika wyższego szczebla Nishada Singha w związku z przejęciem platformy giełdowej Embed za 220 milionów dolarów, zarzucając im brak należytej staranności.

Jak wynika z najnowszych doniesień, FTX zapłaciło 220 milionów dolarów za nabycie Embed za pośrednictwem swojej spółki zależnej w Stanach Zjednoczonych. Po złożeniu przez FTX wniosku o ogłoszenie upadłości, sędzia prowadzący postępowanie zatwierdził sprzedaż Embed i innych aktywów FTX, ale najlepszy oferent za platformę zaoferował zaledwie 1 milion dolarów. „Oferenci zorientowali się, czego FTX Group i FTX Insiders nie zadali sobie trudu, aby ocenić przed przejęciem Embed, a mianowicie, że osławiona platforma oprogramowania Embed była zasadniczo bezwartościowa” – argumentują prawnicyy.

Podczas gdy 12 podmiotów było zainteresowanych transakcją sprzedaży – z czego jeden był gotowy zapłacić 78 milionów dolarów – wszystkie oprócz jednego odmówiły złożenia ostatecznej oferty po przeprowadzeniu bardziej kompleksowej analizy due diligence. Złożył ją założyciel i były dyrektor generalny Embed, Michael Giles. Według prawników FTX, otrzymał on kwotę około 157 milionów dolarów w związku z przejęciem, ale jego ostateczna oferta odzyskania własności Embed wynosiła zaledwie 1 milion dolarów i podlegała obniżkom przy zamknięciu.

Ponadto prawnicy oskarżyli insiderów FTX o „wykorzystanie braku kontroli i prowadzenia dokumentacji FTX Group w celu popełnienia masowego oszustwa poprzez wykorzystanie sprzeniewierzonych funduszy klientów w celu ułatwienia zakupu Embed i byli w pełni świadomi, że firma była niewypłacalna, gdy finalizowali transakcję. Argumentują oni również, że wprowadzające w błąd zapisy zostały stworzone w celu ukrycia roli Alamedy w finansowaniu przejęcia Embed, twierdząc, że fundusze zostały przeniesione między podmiotami FTX i nie pochodziły od Bankman-Fried, Singha i Wanga.

FTX dąży do tego, aby transakcje zostały oznaczone jako „możliwe do uniknięcia oszukańcze transfery i zobowiązania i/lub preferencje”, a także do odrzucenia roszczeń zgłoszonych przez pozwanych, dopóki FTX nie będzie w stanie odzyskać środków utraconych w wyniku możliwych do uniknięcia transferów. Firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości 11 listopada 2023 r. i od tego czasu jego nowe kierownictwo koncentruje się na odzyskiwaniu środków na spłatę klientów i wierzycieli. Przedsiębiorstwo rozważa również możliwość ponownego uruchomienia giełdy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0