Adopcja kryptowalut kwitnie, ale nie wszędzie

24 maja 2023

Masowa adopcja kryptowalut ma już miejsce na całym świecie, ale nie w Stanach Zjednoczonych czy Europie.

Według Daniela Fogga z IOV Labs, fundacji wspierającej między innymi platformę inteligentnych kontraktów Rootstock, wzrost adopcji ma miejsce na rynkach wschodzących, gdzie kryptowaluty oferują rozwiązania codziennych problemów ludzi. W wywiadzie udzielonym Joe Hallowi z serwisu Cointelegraph podczas Bitcoin Builders Conference w Miami, Fogg mówił o pragmatyzmie Bitcoina, adopcji na całym świecie i o tym, jak gospodarki wschodzące kształtują przyszłość przestrzeni kryptowalutowej.

Według Fogga rynki wschodzące przodują w adopcji kryptowalut z jednego głównego powodu – dominują kraje, które mają poważne wyzwania makroekonomiczne. Jego zdaniem w nadchodzących latach pierwsze znaczące doświadczenie z bankowością cyfrową wielu ludzi będzie miało miejsce na rynkach wschodzących.

  • Ludzie na ulicach mają pilną potrzebę ochrony swoich dochodów, aby uzyskać dostęp do dolarów amerykańskich w celu uzyskania pożyczki. Obserwujemy te ogromne zmiany. Dla mnie, jeśli chcesz spojrzeć na przyszłość tego, czym mam nadzieję stanie się kryptowaluta, jest ona dziś obecna w Turcji, Kolumbii, Nigerii, Argentynie. Nie istnieje zaś w Stanach Zjednoczonych ani Wielkiej Brytanii.

Fogg uważa, że przestrzeń kryptowalutowa ewoluuje poprzez dwa główne przypadki użycia kryptowalut. Jeden z nich koncentruje się na zdecentralizowanych rozwiązaniach finansowych (DeFi) dla osób poszukujących ponadprzeciętnych zwrotów i alternatywnych możliwości inwestycyjnych. Innym przypadkiem użycia jest nabywanie stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim w celu oszczędzania i codziennych płatności w gospodarkach borykających się z inflacją, dewaluacją i innymi problemami monetarnymi. – Myślę, że istnieje pewien rodzaj rozwidlenia w tym, czym może stać się DeFi, zaawansowane DeFi, które moim zdaniem będzie w dużej mierze wykorzystywane w Ameryce i Europie, a następnie codzienne DeFi, które będzie można zobaczyć na rynkach wschodzących każdego dnia – powiedział.

Jak zaznaczył Fogg, rynki wschodzące oferują „możliwości skali” dla finansów detalicznych, przy czym rozwój produktów DeFi dla tych obszarów jest kluczową strategią dla Rootstock i jej siostrzanej firmy, IOV Labs. Mówiąc o pragmatyzmie Bitcoina, Fogg podkreślił, że chociaż Bitcoin jest niezwykłą innowacją, sam BTC po prostu nie wystarczy. Jego zdaniem przestrzeń kryptowalutowa nie ma jeszcze ustalonego przypadku użycia dla miliardów użytkowników, a osiągnięcie tego może zająć lata.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0