Adopcja kryptowalut kwitnie, ale nie wszędzie

Masowa adopcja kryptowalut ma już miejsce na całym świecie, ale nie w Stanach Zjednoczonych czy Europie.

Według Daniela Fogga z IOV Labs, fundacji wspierającej między innymi platformę inteligentnych kontraktów Rootstock, wzrost adopcji ma miejsce na rynkach wschodzących, gdzie kryptowaluty oferują rozwiązania codziennych problemów ludzi. W wywiadzie udzielonym Joe Hallowi z serwisu Cointelegraph podczas Bitcoin Builders Conference w Miami, Fogg mówił o pragmatyzmie Bitcoina, adopcji na całym świecie i o tym, jak gospodarki wschodzące kształtują przyszłość przestrzeni kryptowalutowej.

Według Fogga rynki wschodzące przodują w adopcji kryptowalut z jednego głównego powodu – dominują kraje, które mają poważne wyzwania makroekonomiczne. Jego zdaniem w nadchodzących latach pierwsze znaczące doświadczenie z bankowością cyfrową wielu ludzi będzie miało miejsce na rynkach wschodzących.

  • Ludzie na ulicach mają pilną potrzebę ochrony swoich dochodów, aby uzyskać dostęp do dolarów amerykańskich w celu uzyskania pożyczki. Obserwujemy te ogromne zmiany. Dla mnie, jeśli chcesz spojrzeć na przyszłość tego, czym mam nadzieję stanie się kryptowaluta, jest ona dziś obecna w Turcji, Kolumbii, Nigerii, Argentynie. Nie istnieje zaś w Stanach Zjednoczonych ani Wielkiej Brytanii.

Fogg uważa, że przestrzeń kryptowalutowa ewoluuje poprzez dwa główne przypadki użycia kryptowalut. Jeden z nich koncentruje się na zdecentralizowanych rozwiązaniach finansowych (DeFi) dla osób poszukujących ponadprzeciętnych zwrotów i alternatywnych możliwości inwestycyjnych. Innym przypadkiem użycia jest nabywanie stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim w celu oszczędzania i codziennych płatności w gospodarkach borykających się z inflacją, dewaluacją i innymi problemami monetarnymi. – Myślę, że istnieje pewien rodzaj rozwidlenia w tym, czym może stać się DeFi, zaawansowane DeFi, które moim zdaniem będzie w dużej mierze wykorzystywane w Ameryce i Europie, a następnie codzienne DeFi, które będzie można zobaczyć na rynkach wschodzących każdego dnia – powiedział.

Jak zaznaczył Fogg, rynki wschodzące oferują „możliwości skali” dla finansów detalicznych, przy czym rozwój produktów DeFi dla tych obszarów jest kluczową strategią dla Rootstock i jej siostrzanej firmy, IOV Labs. Mówiąc o pragmatyzmie Bitcoina, Fogg podkreślił, że chociaż Bitcoin jest niezwykłą innowacją, sam BTC po prostu nie wystarczy. Jego zdaniem przestrzeń kryptowalutowa nie ma jeszcze ustalonego przypadku użycia dla miliardów użytkowników, a osiągnięcie tego może zająć lata.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0