Bakkt jest zainteresowane rozszerzeniem zakresu oferowanych usług w Europie

5 czerwca 2023

Dyrektor ds. produktów firmy, Dan O’Prey, wyraził swój optymizm co do przyszłości Bitcoina podczas konferencji „Bitcoin 2023”, która odbyła się w Miami.

– Międzynarodowe środowisko regulacyjne dla kryptowalut poprawia się, a nasza firma planuje ekspansję detaliczną na kontynencie europejskim – powiedział O’Prey. Jak podkreślił, dostrzega on na rynku pozytywne długoterminowe trendy.

O’Prey przyznał, że postrzega Bakkt jako firmę, której rolą w ciągu ostatnich dwóch lat była misja określana mianem „B2B2C”. – W 2022 roku byliśmy świadkami wielu upadków firm i problemów wielu predsiębiorstw. Moim zdaniem praktyki, z jakimi mieliśmy wówczas do czynienia moim zdaniem pociągnęły Bitcoina w dół, mimo że nie miały one nic wspólnego z tą kryptowalutą.

Bitcoin skorzystał na braku jasności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych w stosunku do innych kryptowalut, ponieważ jego status jako towaru został ustalony przez organy regulacyjne. – Niemniej jednak, brak czytelnych przepisów kryptowalutowych był zdecydowanie największą przeszkodą dla przyjęcia Bitcoina – twierdzi O’Prey.

  • W ciągu ostatnich trzech lub czterech lat, robiąc rzeczy we właściwy sposób, odbywało się to nieco wolniej, ale teraz jesteśmy na znacznie silniejszej pozycji, a ostatnie wydarzenia naprawdę podkreśliły potrzebę zastosowania tego rodzaju praktyk – dodał.

Platforma detaliczna służąca do wbudowanego handlu, wypłat i nagród działa tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w najbliszym czasie firma planuje rozszerzyć swoją działalność detaliczną na arenie międzynarodowej. Dyrektor ds. produktów Bakkt pochwalił regulacje dotyczące rynków aktywów kryptograficznych, które zostały niedawno przyjęte w Unii Europejskie. – Każda forma, która prowadzi do uzyskania jasności w jakiejś kwestii jest w zasadzie dobra. Przynajmniej ludzie wiedzą, na czym stoją, wiedzą, jak mogą działać i wiedzą, jak mogą przestrzegać przepisów, a to umożliwia firmom i instytucjom uczestnictwo w tej przestrzeni – powiedział, dodając, że regiony, które zapewniają jasność regulacyjną dla kryptowalut, mogą liczyć na znaczący napływ młodych talentów, kapitału miejsc pracy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0