Deweloperzy blockchain tworzą fundusz by zwiększyć adopcję Wormhole

24 maja 2023

Wormhole to międzyłańcuchowy protokół komunikacyjny często używany do przesyłania aktywów z jednego łańcucha bloków do drugiego.

Jak czytamy w komunikacie prasowym opublikowanym 18 maja 2023 r., fundusz o wartości 50 milionów dolarów ma pomóc startupom korzystającym z protokołu komunikacji międzyłańcuchowej Wormhole. Fundusz jest zarządzany przez fundusz venture capital Borderless Capital i jest wspierany przez ponad 20 innych zespołów programistycznych blockchain i firm venture capital, w tym Circle, Polygon Ventures, Solana Foundation, Jump Crypto i innych.

Fundusz będzie pomagał startupom, które wprowadzają innowacje w zakresie najnowocześniejszych aplikacji, infrastruktury lub narzędzi, które obejmują wiele ekosystemów. Na stronie internetowej Wormhole można też przeczytać, że fundusz ma promować ideę, że więcej niż jeden blockchain jest potrzebny do rozwiązania problemów użytkowników.

David Garcia, dyrektor generalny i partner zarządzający Borderless Capital, stwierdził, że jego zdaniem nowy fundusz pomoże rozwinąć gospodarkę Web3 i pozwoli aplikacjom przyciągnąć nowych użytkowników. – Naszym celem jest umożliwienie twórcom przekraczania ograniczeń poszczególnych ekosystemów, torując drogę aplikacjom i protokołom blockchain do wykorzystania ich pełnego potencjału – powiedział.

Wormhole to międzyłańcuchowy protokół przesyłania wiadomości. Pozwala on różnym sieciom blockchain komunikować się ze sobą i jest często wykorzystywany do przenoszenia aktywów z jednej sieci do drugiej. Na przykład, jeśli użytkownicy chcieliby przenieść Ether z sieci Ethereum do sieci Solana, mogliby to zrobić za pomocą Wormhole. Jest on połączony z ponad 20 różnymi sieciami. Inne międzyłańcuchowe protokoły przesyłania wiadomości obejmują LayerZero, Celer, deBridge i wiele innych.

Wormhole rozszerzył swoją sieć partnerów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W styczniu 2023 r. giełda kryptowalut Uniswap wybrała go jako oficjalny protokół pomostowy do zarządzania międzyłańcuchowego między Ethereum a BNB Network. Z kolei 26 kwietnia Wormhole zintegrował się z protokołem transferu międzyłańcuchowego Circle, aby umożliwić prostsze transfery USD Coin z Ethereum do Avalanche.

Warto podkreślić, że Wormhole spotkał się również z ostrą krytyką. Jego most Solana został zhakowany w lutym 2022 roku, co doprowadziło do strat w wysokości 321 milionów dolarów. Deweloperzy załatali później wadliwy kod, który doprowadził do exploita i zwrócili pieniądze wszystkim użytkownikom.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0