Chiński McDonald’s rozda 188 tokenów NFT

11 października 2021

NFT o nazwie „Kostka rubika Big Mac” otrzymają chińscy pracownicy i klienci sieci.

8 października 2021 r. gigant rynku fast food wypuścił zestaw 188 niezamiennych tokenów (NFT), aby uczcić 31. rocznicę swojego istnienia na chińskim rynku. Moduły „Big Mac Rubik’s Cube” – bo taką nazwę noszą zestawy – zostały zaprojektowane w oparciu o trójwymiarową strukturę nowej siedziby firmy McDonald’s w Chinach. NFT są zbudowane na publicznym blockchainie Confluux i są tworzone we współpracy z Cocafe, agencją tworzenia zasobów cyfrowych.

Działania firmy McDonald’s mające na celu wprowadzenia NFT na rynek wydaje się być sprzeczne z intencją władz polegającą na całkowitym zakazie wszystkich operacji kryptograficznych. W ostatnim czasie niedawno zakaz zmusił Bitmain, producenta sprzętu do wydobywania kryptowalut, do zaprzestania wysyłania platform wydobywczych Antminer do Chin.

Pierwszy McDonald’s został otwarty w Chinach kontynentalnych w 1990 roku, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Shenzhen. Z kolei największy na świecie McDonald’s został otwarty 23 kwietnia 1992 r. w Pekinie. Posiada 700 miejsc siedzących, 29 kas, a w dniu otwarcia jego pracownicy obsłużyli ponad 40 tys. osób. Do 1996 roku tylko w samym Pekinie otwarto 29 restauracji McDonald’s. Początkowo jadły tam głównie zamożne rodziny, by się wyróżnić, dzięki czemu McDonald’s stał się symbolem nowego stylu życia i poszukiwania obcych wpływów kulturowych. Jednym z największych powodów, dla których McDonald’s odniósł większy sukces niż inne restauracje typu fast food w Chinach, są wysokie standardy higieny. Media pekińskie konsekwentnie chwalą czystość panującą w restauracjach tej sieci.

W listopadzie 2020 r. McDonald’s China ogłosiło, że zainwestuje 2,5 miliarda juanów (381 mln dolarów) w rozwój koncepcji McCafé w ponad 4000 lokalizacji w kraju wschodnioazjatyckim. W komunikacie sieć poinformowała, że ​zamierza przyspieszyć wdrożenie koncepcji kawiarni McCafé w kluczowych terytoriach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Shenzhen, a także skupi się na miastach Nanjing, Hangzhou, Fuzhou, Xiamen, Tianjin, Chengdu i Suzhou.

Obecnie większościowy pakiet akcji McDonald’s China należy do CITIC Group, państwowej firmy inwestycyjnej Chińskiej Republiki Ludowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0