Bakkt przejmie Apex Crypto za 200 milionów dolarów

7 listopada 2022

Platforma aktywów cyfrowych zawarła umowę o przejęciu Apex Crypto, LLC, od Apex Fintech Solutions, Inc.

Zgodnie z umową, Bakkt ma nabyć Apex Crypto za cenę 200 milionów dolarów, dokonując pierwszej płatności w wysokości 55 milionów dolarów po zamknięciu transakcji. Transakcja zostanie prawdopodobnie zakończona w pierwszej połowie 2023 roku i podlega zatwierdzeniom regulacyjnym.

Uruchomiona w 2019 roku, Apex Crypto to „platforma pod klucz” dedykowana zintegrowanemu handlowi kryptowalutami, zbudowana z zamiarem spełnienia rosnących wymagań ponad 30 firm fintech i ich rosnących klientów. Apex Crypto powstało aby umożliwić inwestorom przejście między handlem akcjami i kryptowalutami, oferując wydajne rozwiązania w zakresie otwierania kont i finansowania, jednocześnie obsługując złożone obowiązki regulacyjne i licencyjne związane z kryptowalutami.

Przejęcie Apex Crypto przez Bakkt ma na celu zwiększenie oferty produktów kryptowalutowych i rozszerzenie bazy klientów o firmy fintech, platformy aplikacji handlowych i neo-banki, zapewniając rozwiązania kryptowalutowe dla ponad 220 klientów Apex. Oczekuje się, że wspólne wysiłki przyspieszą innowacje i rozwój produktów kryptowalutowych, takich jak staking, transfery zewnętrzne i tokeny niefunkcjonalne (NFT). Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że transakcja wzmocni i zdywersyfikuje przychody Bakkt, ponieważ zwiększa swoją ofertę.

Uruchomiony przez Intercontinental Exchange w 2018 roku, Bakkt najpierw oferował  kontrakty futures wyłącznie dla akredytowanych inwestorów. W marcu 2021 r. platforma wydała aplikację płatniczą umożliwiającą użytkownikom korzystanie z kryptowalut do dokonywania zakupów, zaprojektowaną w celu wzmocnienia wydatków konsumenckich, zmniejszenia kosztów płatności i wzmocnienia programów lojalnościowych sprzedawców.

W październiku 2021 roku Bakkt wszedł na giełdę z fuzją za pośrednictwem spółki akwizycyjnej specjalnego przeznaczenia, VPC Impact Acquisition Holdings. W momencie wprowadzenia na giełdę akcje firmy były notowane na nowojorskiej giełdzie za 9,45 dolara.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0