Coincheck planuje wejście na giełdę w lipcu 2023 r.

31 października 2022

Japońska giełda kryptowalut poinformowała o swoich planach dotyczących ogłoszenia publicznej oferty akcji w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem Nasdaq.

W dokumentach złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 28 października 2022 r., większościowy właściciel Coincheck, Monex Group, potwierdził, że przystępuje do procedur notowanym na Nasdaq poprzez połączenie ze spółką akcyjną specjalnego przeznaczenia (SPAC) Thunder Bridge Capital Partners IV. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, notowanie Coincheck na Nasdaq odbędzie się 2 lipca 2023 roku.

Coincheck powiedział, że połączenie SPAC pozwoli giełdzie rozszerzyć swoją działalność w zakresie kryptowalut i uzyskać bezpośredni dostęp do amerykańskich rynków kapitałowych. Bogaty w technologię Nasdaq jest jedną z największych giełd na świecie pod względem wolumenu i kapitalizacji rynkowej.

Coincheck poinformował o swoich planach związanych z notowaniami publicznymi w marcu 2022 roku. Wartość fuzji firmy z Thunder Bridge Capital wynosi 1,25 miliarda dolarów. Ze sprawozdań finansowych wynika, że firma posiada 1,75 miliona zweryfikowanych kont, co stanowi 27% udziału w japońskim rynku handlu kryptowalutami. Przedsiębiorstwo odnotowało jednak stratę wolumenu handlowego ze względu na rynek niedźwiedzi kryptowalut. Całkowite przychody operacyjne spadły o mniej więcej połowę kwartał do kwartału.

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie kilka firm zorientowanych na kryptowaluty wyraziło chęć wejścia na giełdę poprzez umowy SPAC. W kwietniu 2022 r., firma PrimeBlock ogłosiła, że wejdzie na giełdę za pośrednictwem SPAC o wartości 1,25 miliarda dolarów. Z kolei w sierpniu dostawca infrastruktury chmury blockchain W3BCloud ujawnił identyczną cenę za swoje połączenie SPAC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0