Goldman Sachs przygotowuje produkt oparty na BTC

31 marca 2021

Już niebawem Bitcoin (BTC) i niektóre altcoiny mają być dostępne dla klientów Goldman Sachs.

W rozmowie z dziennikarzami sieci CNBC Mary Rich, globalna szefową działu aktywów cyfrowych w dziale zarządzania majątkiem prywatnym Goldman Sachs, potwierdziła plany banku dotyczące oferowania aktywów kryptograficznych inwestorom. Posunięcie to ma sprawić, że Goldman stanie się drugim głównym pożyczkodawcą, który otworzy świat kryptowalut dla swoich klientów, zaraz po pionierskim posunięciu Morgan Stanley. – Ściśle współpracujemy z zespołami w całej naszej firmie, aby zbadać sposoby oferowania przemyślanego i odpowiedniego dostępu do ekosystemu dla prywatnych klientów. Jest to coś, co spodziewamy się zaoferować naszym klientom już wkrótce – powiedziała Rich.

Wdrożenie Morgan Stanley ma się rozpocząć w kwietniu 2021 r., a Goldman ma ze swoim projektem wystartować nieco później. Wiadomo jednak, że nastąpi to w drugim kwartale 2021 roku. Oba banki mają potencjał, by wnieść duże ilości nowego kapitału do ekosystemu Bitcoin poprzez udział w funduszach skoncentrowanych na kryptowalutach.

W udzielonym wywiadzie Rich podkreśliła popyt jako siłę napędową decyzji Goldman Sachs. – Istnieje grupa klientów, którzy traktują ten składnik aktywów jako zabezpieczenie przed inflacją, a tło makro z ostatniego roku z pewnością miało na to wpływ – dodała. – Jest też duża grupa klientów, którzy czują się, jakbyśmy w pewnym sensie znajdowali się u zarania nowego Internetu i szukali sposobów, aby uczestniczyć w tej przestrzeni – przyznała.

Podobnie jak wiele dużych banków, Goldman zmienił w tym roku swoją narrację co do Bitcoina. Początkowo firma prezentowała bowiem wobec BTC bardzo sceptyczne stanowisko.

Goldman Sachs Group to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, założony w 1869 z siedzibą w Nowym Jorku. Firma posiada biura w głównych centrach finansowych takich jak: Nowy Jork, Londyn, Chicago, Los Angeles, San Francisco, Frankfurt, Zurych, Paryż, São Paulo, Bangalore, Mumbaj, Hongkong, Pekin, Singapur, Salt Lake City, Sydney, Dubaj, Mediolan, Melbourne, Tokio, Tajpej, Moskwa, Toronto, a od maja 2011 także w Warszawie. Goldman Sachs działa jako doradca finansowy dla największych przedsiębiorstw, rządów i najbogatszych rodzin na świecie. Działa jako bezpośredni dealer w kontaktach z Bankiem Federalnym w Stanach Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0