Banco de Bogotá będzie pilotować usługi kryptograficzne

5 marca 2021

Najstarsza komercyjna instytucja bankowa Kolumbii bada usługi związane z kryptowalutami.

Według raportu lokalnej agencji informacyjnej Portafolio, Banco de Bogotá ogłosił, że weźmie udział w projekcie pilotażowym kierowanym przez Superintendencia Financiera de Colombia, najwyższy organ nadzoru finansowego w kraju.

Banco de Bogotá zbada model biznesowy i potencjalne ryzyko związane z zarządzaniem aktywami kryptograficznymi, umożliwiając wybranej grupie klientów kupowanie i sprzedawanie kryptowalut z banku za krajową walutę fiducjarną, peso.

Oscar Bernal Quintero, wiceprezes ds. Rozwoju technologii w Banco de Bogotá, powiedział: – Jedną z naszych wielkich motywacji jest bycie aktywną częścią transformacji kraju i uważamy, że cenne jest uczestnictwo w tworzeniu ewentualnych regulacji, które umożliwiłyby wymianę aktywów kryptograficznych w ramach kolumbijskich przepisów.

Projekt będzie prowadzony w piaskownicy regulacyjnej la Arenera, która została zatwierdzona przez Ministerstwo Finansów i Kredytu Publicznego we wrześniu 2020 roku. Rząd Kolumbii stworzył la Arenera, aby umożliwić lokalnym firmom testowanie transakcji kryptograficznych. Według oficjalnego komunikatu Jednostki Analiz i Informacji Finansowej piaskownica została uruchomiona w marcu 2021 roku.

Założony w 1870 roku Banco de Bogotá jest najstarszą komercyjną instytucją bankową w Kolumbii i działa za pośrednictwem około 650 oddziałów, pięciu centrów usług korporacyjnych i centrum obsługi bankowej w kraju. Na poziomie krajowym działa również poprzez spółki zależne: Corporacion Financiera Colombiana S.A., bank inwestycyjny; Almacenes Generales de Deposito Almaviva S.A., firmę zajmująca się logistyką dostaw produktów; Sociedad Fiduciaria Bogotá Fidubogotá S.A. i Fiduciaria del Comercio Fiducomercio S.A., spółki powiernicze i inwestycyjne portfelowe; Leasing Bogotá S.A., firmę leasingową; Valores Bogotá S.A., dostawcę usług maklerskich; oraz Fondos de Pensiones y Cesantias Porvenir, administratora emerytur i zawieszeń. Jest także właścicielem oddziałów banków w Panamie i na Bahamach. W Stanach Zjednoczonych Banco de Bogotá prowadzi dwie agencje, jedną w Nowym Jorku, Nowym Jorku i jedną w Miami na Florydzie.

Grupo Aval, spółka holdingowa, która jest jednym z największych i najbardziej wpływowych podmiotów finansowych w Kolumbii, posiada większość akcji Banku z prawem głosu.

Jej prezesem jest Alejandro Figueroa, który pełni tę funkcję od 1989 roku.

Branża kryptowalut rozwija się w Kolumbii bardzo aktywnie . Kraj miał największą liczbę bankomatów Bitcoin (BTC) w Ameryce Łacińskiej od października 2020 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0