Ripple działa w Azji bez przeszkód

5 marca 2021

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, twierdzi, że na działalność firmy w regionie Azji i Pacyfiku nie miały wpływu obecne problemy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych.

Mimo, że przedsiębiorstwo jest w trakcie procesu o wartości 1,3 miliarda dolarów, wydaje się, że Ripple nadal funkcjonuje normalnie.

W rozmowie z agencją Reuters Brad Garlinghouse ujawnił, że firma nie doznała żadnego negatywnego uderzenia w środowisku biznesowym APAC w związku z obecnym pozwem Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). – Pozew utrudnił nam prowadzenie działalności w Stanach Zjednoczonych, ale tak naprawdę nie wpłynęło to na to, co dzieje się z nami w regionie Azji i Pacyfiku – wyjaśnił.

W grudniu 2020 roku Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Ripple i jego głównych dyrektorów o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych przy sprzedaży tokenów XRP od 2013 roku.

Garlinghouse przypisał brak jakichkolwiek skutków ubocznych dobrej pozycji firmy w kontaktach z organami regulacyjnymi w regionie, stwierdzając: – Mogliśmy nadal rozwijać działalność w Azji i Japonii, ponieważ mieliśmy jasność regulacyjną na tych rynkach.

Rzeczywiście, Japonia i inne kraje APAC historycznie sprzyjały Ripple i XRP. Ripple jest nawet częścią joint venture z japońskim konglomeratem SBI Holdings, którego celem było utworzenie SBI Ripple. Firma JV jest w centrum wielu projektów mających na celu stworzenie korytarza płatniczego opartego na Ripple w Azji.

W marcu 2020 roku firma zajmująca się płatnościami blockchain rozszerzyła się na Azję Południowo-Wschodnią, nawiązując współpracę z DeeMoney, tajlandzką firmą fintech.

Garlinghouse zmniejszył również skutki wycofania z giełdy amerykańskich lub wstrzymania handlu tokenami XRP.

Według dyrektora generalnego Ripple, ponad 200 platform na całym świecie zawiera listę par handlowych XRP.

Oprócz amerykańskich giełd kryptowalut, zarządzający aktywami i fundusze kryptowalutowe, takie jak Bitwise i Grayscale, również zlikwidowały swoje udziały w XRP.

W grudniu 2020 r. szef Ripple ujawnił, że tylko 5% klientów firmy ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Garlinghouse stwierdził wcześniej, że firma rozważa przeprowadzkę poza USA, jeśli otoczenie regulacyjne nie ulegnie poprawie.

W międzyczasie, zarówno Garlinghouse, jak i prezes wykonawczy Ripple, Chris Larsen, złożyli oddzielne wnioski o oddalenie sprawy. Prawnicy dyrektorów obu firm twierdzą, że sieć Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu wcześniej klasyfikowała XRP jako walutę wirtualną.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0