Kryptobank Unicas otwiera kolejny stacjonarny oddział w Indiach

13 grudnia 2021

Bank krypto planuje otworzyć 50 banków w Indiach do końca roku, ale proponowana ustawa zakazująca kryptowalut może skomplikować sprawę.

Indyjski bank kryptograficzny Unicas otworzył w zeszłym tygodniu trzeci stacjonarnyoddział w New Delhi. Poprzednie lokalizacje zostały uruchomione w Jamnagar i Jaipur. Unicas umożliwia klientom dostęp do usług fiducjarnych i kryptograficznych w banku oraz udziela pożyczek cyfrowych, wykorzystując kryptowaluty jako zabezpieczenie. Do końca 2021 roku bank zamierza uruchomić 50 oddziałów w całym kraju i 50 kolejnych do końca 2022 roku. Jego plany mogą jednak zostać pokrzyżowane z powodu ustawy o kryptowalutach, która oczekuje na rozpatrzenie w parlamencie Indii.

Ustawa oraz rozporządzenie w sprawie oficjalnej ustawy o walucie cyfrowej mają na celu „zakazanie wszystkich prywatnych kryptowalut”, tworząc jednocześnie ramy regulacyjne dla rupii cyfrowej emitowanej przez Bank Rezerw Indii. Ustawa ma jednak zezwolić na „pewne wyjątki w celu promowania podstawowej technologii kryptowaluty i jej zastosowań”.

We wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph, dyrektor generalny Cashaa, Kumar Gaurav, powiedział, że „nie ma sposobu, aby jakikolwiek rząd mógł zakazać kryptowalut, biorąc pod uwagę jego naturę jako globalnego, zdecentralizowanego systemu”. Finansista obalił opinię, że rząd Indii próbuje rozprawić się z oszustwami kryptograficznymi za pomocą proponowanego zakazu. – Rząd próbuje tylko położyć kres wszelkim oszustwom działającym w imię kryptowalut – powiedział Gaurav. – Ogólnie rzecz biorąc, zakazanie kryptowalut nie będzie zwycięstwem dla nikogo. Wierzę, że nawet rząd doskonale to rozumie. Pozbawienie kraju technologii i możliwości, jakie stwarza kryptowaluta, nie różni się zbytnio od pozbawiania kogoś dostępu do internetu – dodał.

Proponowane przepisy są obecnie rozpatrywane w izbie wyższej parlamentu Indii w ramach sesji budżetowej. Jednak podobno rząd rozważa wprowadzenie legislacyjnego skrótu do uchwalenia ustawy „drogą rzędną”. Ta metoda wymagałaby od prezydenta Indii Ram Natha Kovinda wydania zarządzenia, gdy parlament nie obraduje.

Nie jest jasne, w jaki sposób przyjęcie ustawy wpłynęłoby potencjalnie na działalność Unicas w Indiach. Anonimowe źródło podające się za wysokiego rangą urzędnika indyjskiego Ministerstwa Finansów twierdzi, że ​​zgodnie z proponowaną ustawą używanie wszystkich kryptowalut będzie w tym kraju całkowicie zabronione. Jednak Nischal Shetty, dyrektor generalny i założyciel indyjskiej giełdy WazirX, powiedział, że rząd nie spieszy się z podjęciem decyzji w sprawie kryptowalut i może skonsultować się z zainteresowanymi stronami, zamiast całkowicie go zakazać.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0