Bank Centralny Nigerii nie zniechęca do kryptowalut

22 marca 2021

Gubernator Centralnego Banku Nigerii złagodził swoje stanowisko w sprawie kryptowalut dla osób fizycznych.

Godwin Emefiele, prezes banku centralnego Nigerii, który wcześniej zakazał bankom obsługi giełd kryptowalut, wyjaśnił stanowisko banku w sprawie korzystania z kryptowalut w tym kraju.

Według lokalnego serwisu informacyjnego TodayNG, Bank Centralny Nigerii, zastępca gubernatora Adamu Lamtek powiedział w imieniu Emefiele, że bank nie zakazał mieszkańcom Nigerii kupowania, handlu lub sprzedaży kryptowalut, ale stara się „chronić sektor bankowy przed działalnością kryptowalut”. – Bank Centralny nie nałożył ograniczeń na korzystanie z kryptowalut i nie zniechęca ludzi do handlu nimi – powiedział Emefiele.

Oświadczenie to następuje po ogłoszeniu przez bank centralny w lutym 2021 r. w okólniku, że zakazał wszystkim regulowanym instytucjom finansowym świadczenia usług na rzecz giełd kryptowalut w kraju. Zakaz nakazał wszystkim bankom komercyjnym zamknąć rachunki należące do giełd kryptowalut i innych firm dokonujących transakcji na kryptowalutach w Nigerii, ostrzegając przed „surowymi sankcjami regulacyjnymi” dla każdej instytucji naruszającej tę zasadę. Niektórzy posiadacze kont w banku Access w Nigerii zgłosili już, że ich konta zostały zamknięte.

Emefiele odniósł się wcześniej do kryptowalut jako „nielegalnych pieniędzy”, dla których nie ma miejsca w systemie monetarnym Nigerii. Prezes banku centralnego powiedział wówczas, że bank centralny dokłada należytej staranności, aby lepiej zrozumieć konsekwencje powstającej przestrzeni.

Wielu regulatorów i entuzjastów kryptowalut w Nigerii skrytykowało zakaz. Niektórzy prawodawcy w nigeryjskim Senacie zaproponowali zaproszenie gubernatora banku centralnego i głównych interesariuszy kryptowalut na rozmowy w celu omówienia kwestii związanych z regulacjami kryptograficznymi w tym kraju.

Odkąd Centralny Bank Nigerii wprowadził zakaz kryptowalut, cena Bitcoina (BTC) jest w tym kraju wyższa.

Centralny Bank Nigerii został otwarty w 1959 roku na podstawie Ustawy o Centralnym Banku Nigerii z 1958 r. Głównym celem banku jest zapewnienie stabilności cen i emisja waluty w Nigerii. Bank posiada oddziały w miastach Abudża, Abakaliki, Abeokuta, Ado Ekiti, Akure, Asaba, Awka, Bauczi, Benin, Birnin Kebbi, Calabar, Damaturu, Dutse, Enugu, Makurdi, Gombe, Gusau, Ibadan, Lagos, Ilorin, Jalingo, Dżos, Kaduna, Kano, Katsina, Lafia, Lokoja, Maiduguri, Minna, Oshogbo, Owerri, Port Harcourt, Sokoto, Umuahia, Uyo, Yenagoa oraz Yola.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0