Chiński juan cyfrowy zapewni użytkownikom ochronę prywatności

23 marca 2021

Ludowy Bank Chin zamierza umożliwić anonimowe cyfrowe transakcje juanów na niewielkie kwoty w celu ochrony uzasadnionych potrzeb w zakresie anonimowości.

Według urzędnika z Ludowego Banku Chin, chińskie władze są gotowe zapewnić maksymalną prywatność użytkowników w przypadku cyfrowej waluty banku centralnego kraju, czyli CBDC.

Jak podała lokalna agencja Sina Finance, Mu Changchun, szef instytutu badawczego Chińskiego Banku Ludowego, mówił o możliwościach prywatności cyfrowego juana w Chinach na chińskim forum rozwoju w 2021 roku. Mu stwierdził, że całkowicie anonimowe CBDC „jest niewykonalne”, ponieważ krajowa waluta cyfrowa musi spełniać wymogi związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i unikaniu opodatkowania. Zapewnił jednak, że nie oznacza to, że chiński cyfrowy juan zostanie pozbawiony elementu prywatności użytkowników.

Tak zwane podejście „kontrolowanej anonimowości” jest kluczową cechą chińskiego juana cyfrowego. Oznacza to, że ​​rząd zapewni narzędzia zapewniające maksymalną prywatność użytkowników i bezpieczeństwo finansowe w połączeniu ze środkami przeciwdziałania praniu pieniędzy. Mu podkreślił, że operatorzy telekomunikacyjni – którzy są zaangażowani w badania i rozwój cyfrowego juana – nie mogą ujawniać danych osobowych i numerów telefonów użytkowników osobom trzecim, w tym bankowi centralnemu.

Strony trzecie, takie jak platformy handlu elektronicznego, nie są również w stanie uzyskać dostępu do danych osobowych użytkowników cyfrowych juanów, ponieważ informacje o płatnościach klientów są szyfrowane w formie portfela podrzędnego. Dodatkowo, cyfrowy juan ma wiele technicznych możliwości zapewniających prywatność, w tym technologię anonimizacji tożsamości i system ochrony danych osobowych oraz mechanizm zarządzania kontrolą wewnętrzną zgodnie z odpowiednimi chińskimi przepisami – zauważył dyrektor wykonawczy.

W celu ochrony uzasadnionych potrzeb w zakresie anonimowości Ludowy Bnak Chin planuje również przyjąć projekt CBDC, który umożliwia anonimowe cyfrowe transakcje w juanach na niewielkie kwoty. – Krótko mówiąc, ochrona prywatności użytkownika przez cyfrowe renminbi jest najwyższa spośród obecnych narzędzi płatniczych – podsumował Mu.

Obecnie wiele światowych jurysdykcji, w tym. m.in. Stany Zjednoczone, uznało kwestie prywatności użytkowników za jeden z największych problemów CBDC. Zgodnie z konsultacjami społecznymi Europejskiego Banku Centralnego w zakresie cyfrowego euro prywatność użytkowników jest najczęściej wymaganą cechą europejskiego CBDC, a kolejnymi – bezpieczeństwo i ogólnoeuropejski zasięg.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0