Deutsche Bank: Bitcoin jest zbyt ważny, aby go ignorować

19 marca 2021

Światowy gigant bankowy oczekuje, że rządy poszczególnych krajów zaczną regulować kwestie związane z najpopularniejszą na świecie kryptowalutą do końca 2021 roku.

Według analityków Deutsche Bank, kapitalizacja rynkowa Bitcoina (BTC) w wysokości 1 biliona dolarów i potencjał do dalszego wzrostu sprawiły, że kryptowaluta jest obecnie „zbyt ważna, aby ją ignorować”.

Deutsche Bank Research, spółka zależna zajmująca się badaniami finansowymi światowego giganta bankowego Deutsche Bank, opublikowała raport poświęcony wyłącznie Bitcoinowi, zatytułowany „Przyszłość płatności: seria 2 część III. Bitcoiny: czy efekt Dzwoneczka może stać się samospełniającą się przepowiednią?”. W 18-stronicowym badaniu Deutsche Bank Research opisuje podstawowe cechy Bitcoina i analizuje kluczowe czynniki wpływające na jego historyczny wzrost cen do wartości aktywów o wartości 1 biliona dolarów.

Analitycy Deutsche Bank sugerują, że cena Bitcoina „może dalej rosnąć”, o ile zarządzający aktywami i firmy będą nadal wchodzić na rynek. Firma podkreśliła, że ​​banki centralne i rządy rozumieją już, że Bitcoin i inne kryptowaluty zostaną na rynku na dłużej, a zatem oczekuje się, że zaczną je normowac prawnie kwestie z nimi związane do końca 2021 roku.

„Pomimo rosnącej wyceny wzrost Bitcoina jako klasy aktywów może być utrudniony przez jego wciąż ograniczoną zbywalność i płynność” – twierdzą analitycy.„Zagadnieniem, na które powinnismy poszukać odpowiedzi jest to, czy sam wzrost wyceny może być wystarczającym powodem, aby Bitcoin przekształcił się w klasę aktywów, czy też brak płynności jest przeszkodą” – czytamy w raporcie. Niemieccy analitycy oczekują, że Bitcoin w krótkim okresie „pozostanie bardzo niestabilny”, natomiast jego punkt zwrotny ma nastąpić „w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat”.

Deutsche Bank AG to bank międzynarodowy, działający na całym świecie. Jego siedzibą jest Frankfurt nad Menem. Funkcję dyrektora generalnego banku sprawuje Christian Sewing, a szefem rady nadzorczej jest Paul Achleitner. Bank dzieli się na trzy grupy organizacyjne: pierwszą jest dział zajmujący się obsługą przedsiębiorstw, drugi dział zajmuje się osobami fizycznymi, a trzeci działalnością inwestycyjną.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0