Bank Korei kończy pierwszą fazę pilotażu waluty cyfrowej

24 stycznia 2022

Bank Korei pomyślnie zakończył pierwszą fazę swoich testów mock banku centralnego cyfrowej waluty rozpoczętą w sierpniu 2021 roku.

Południowokoreański bank centralny powiedział, że pierwsza faza jego CBDC mock testing została zakończona w grudniu 2021 r., podczas gdy druga faza jest obecnie w toku. Pierwsza faza testu próbnego obejmowała niektóre z podstawowych funkcji suwerennej waluty cyfrowej, takich jak dystrybucja i emisja. Druga faza pilotażu waluty cyfrowej banku centralnego będzie testować rzeczywiste funkcje, takie jak przekazy transgraniczne, płatności detaliczne i płatności offline. „Potwierdzimy możliwość obsługi różnych funkcji, takich jak rozliczenia offline, oraz zastosowanie nowych technologii, takich jak ta mająca na celu wzmocnienie ochrony prywatności podczas drugiej fazy testu” – napisano w komunikacie.

Bank Korei zamierza włączyć instytucje finansowe do drugiej fazy testów – na podobnych zasadach, w jaki Chiny opracowują obecnie cyfrowego juana. Jednakże, w przeciwieństwie do Chin, cyfrowa waluta emitowana przez Bank Korei skupiałaby się również na prywatności użytkowników.

Druga faza testów ma się zakończyć do czerwca 2022 roku, po czym bank centralny planuje opracować oficjalny start i plany komercjalizacji.

W ten sposób Korea Południowa dołączyła do wybranej grupy państw, które albo rozpoczęły, albo zakończyły fazę pilotażową testów CBDC. Według danych Atlantic Council, obecnie 91 krajów pracuje nad swoją suwerenną walutą cyfrową, a tylko 14 krajów osiągnęło fazę pilotażową.

Korea Południowa stała się jednym z wiodących krajów zgodnych z kryptowalutami w ciągu ostatnich kilku lat, zaś w ostatnim czasie ujawniła swoje plany zostania światowym liderem również w metaverse. Podczas gdy znajdują się obecnie na czele wyścigu o walutę cyfrową, wiele europejskich i azjatyckich podmiotów przyspieszyło swoje plany rozwoju w tym zakresie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0