Bithumb zablokuje wypłaty kryptowalut do niezweryfikowanych portfeli prywatnych

25 stycznia 2022

Użytkownicy Bithumb w Korei Południowej mają tylko dwa dni na przeprowadzenie kolejnej rundy KYC w celu whitelistowania swoich osobistych portfeli – w przeciwnym razie wypłaty kryptowalut zostaną zablokowane.

Począwszy od 27 stycznia 2022 r., południowokoreańska giełda kryptowalutowa Bithumb nie pozwoli użytkownikom na wypłacanie swoich aktywów kryptowalutowych do niezweryfikowanych prywatnych portfeli. 24 stycznia giełda ogłosiła, że będzie drugą z czterech głównych giełd w Korei Południowej, która zdecydowała się na wprowadzenie zakazu wypłat na niezweryfikowane portfele. Coinone uchwalił podobną politykę pod koniec zeszłego grudnia 2021 r. Pozostałe główne giełdy, które zdecydowały się na podjęcie tego typu działań, to Upbit i Korbit.

Zgodnie z nową polityką Bithumb użytkownicy mogą rejestrować tylko własne prywatne portfele. W celu przeprowadzenia procesu rejestracji, użytkownicy muszą przejść dodatkową baterię weryfikacji tożsamości know-your-customer. Wypłaty na dowolną krajową scentralizowaną giełdę i zagraniczne scentralizowane giełdy z rygorystycznym procesem KYC, takie jak Kraken, Bitstamp, Blockchain.com, Bybit i Binance.US są nadal powszechnie akceptowane.

Tymczasem lokalny koreański serwis informacyjny „Money Today” poinformował, że giełda stanęła pod presją swojego banku partnerskiego, Nonghyup Bank, aby dokonać zmiany polityki w celu spełnienia wymagań FATF Travel Rule. Travel Rule ma na celu umożliwienie instytucjom finansowym poznanie tożsamości nadawców i odbiorców funduszy za granicą. Bank „stanowczo zażądał”, aby giełda zablokowała wszystkie portfele osobiste, które nie posiadają własnego systemu KYC. Do takich portfeli należą między innymi MetaMask i MyEtherWallet.

Każda południowokoreańska giełda kryptowalutowa, która oferuje pary handlowe w wonie koreańskim (KRW), jest zobowiązana do posiadania krajowego banku partnerskiego, który wydaje swoim użytkownikom konta bankowe o prawdziwej nazwie. Bank partnerski może mieć silny wpływ na politykę giełdy, jak to ma miejsce w przypadku Nonghyup do Bithumb i Coinone.

Konta bankowe z prawdziwymi nazwami zapewniają, że osoba przyjmująca wypłaty fiat z giełdy jest tą samą osobą handlującą kryptowalutami na jej platformie. Polityka ta pomaga giełdom dostosować się do Travel Rule w terminie do 25 marca 2022 roku.

Jak dotąd, giełdy Upbit i Korbit nie wydały żadnych zmian w polityce dotyczącej osobistych portfeli kryptowalutowych. Giełdy będą zobowiązane do ustalenia tych zasad do 25 marca, kiedy to rząd koreański uznał za konieczne, aby wszystkie giełdy przyjęły takie zasady.

Według serwisu Statista, Upbit obsługuje około 76 proc. krajowego wolumenu handlu, podczas gdy zajmujący drugie miejsce Bithumb obsługuje około 13 proc.

Niezastosowanie się do Travel Rule może skutkować zwiększonym monitoringiem w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu (AML/CTF).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0