Bank MUFG uruchomił nową platformę stablecoin

10 lutego 2022

Po wielu latach rozwoju cyfrowej waluty, największy japoński bank MUFG oficjalnie wprowadził swój własny projekt stablecoin.

Mitsubishi UFJ Financial Group, największa japońska grupa finansowa, dąży do objęcia pozycji lidera w rozwoju stablecoina. 9 lutego 2022 r. firma zaprezentowała swoją platformę stablecoin o nazwie „Progmat Coin” – system oparty na blockchainie do emisji i zarządzania stablecoinami powiązanymi w stosunku 1:1 z japońskim jenem. Platforma ma na celu umożliwienie „uniwersalnej metody płatności aktywów cyfrowych”, zapewniając interoperacyjność cross-chain z szeroką gamą innych aktywów cyfrowych innych niż te wyemitowane w Progmat, a także cyfrową walutą banku centralnego Japonii, cyfrowym jenem.

Jak czytamy w opublikowanym komunikacie, projekt Progmat Coin opiera się na wkładzie i pracy „ST Research Consortium” MUFG, założonego w 2019 roku z misją opracowania standardów wokół tokenów bezpieczeństwa. Konsorcjum nosi obecnie nazwę „Digital Asset Co-creation Consortium” i działa z zamiarem rozszerzenia zakresu prac poza tokeny bezpieczeństwa na inne sektory, takie jak stablecoiny, tokeny NFT, aktywa kryptowalutowe i inne.

W ramach projektu, japoński gigant finansowy planuje również wprowadzenie stablecoina opartego na japońskim jenie. Rzecznik firmy potwierdził, że miałby on zostać wyemitowany w 2023 roku. Jak wcześniej informowano, MUFG wcześniej pracował nad podobnym rozwojem cyfrowej waluty od co najmniej 2015 roku.

Rzecznik podkreślił, że najnowszy projekt stablecoin jest „zupełnie inny” od głównego projektu japońskiej waluty cyfrowej znanego jako „DCJPY”. Ogłoszona w listopadzie 2021 roku inicjatywa zjednoczyła około 70 japońskich firm, w tym MUFG, Mizuho i Sumitomo, aby uruchomić cyfrową walutę opartą na jenie w 2022 roku.

W ostatnim czasie można wyraźnie zauważyć rosnące zainteresowanie japońskich firm finansowych emisją i zarządzaniem walutami cyfrowymi i stablecoinami. Na początku lutego 2022 r. agencja informacyjna Nikkei Asia poinformowała, że japoński dom handlowy Mitsui planuje wyemitować kryptowalutę powiązaną ze złotem. Przypomnijmy również, że Japońska Agencja Usług Finansowych planuje wprowadzić w 2022 roku przepisy ograniczające emisję stablecoinów tylko do banków i firm zajmujących się przelewami bankowymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0