Intel wchodzi w przestrzeń kryptowalutową z akceleratorem blockchain

11 lutego 2022

Działania firmy skupiają się na ulepszaniu procesorów graficznych do wydobywania kryptowalut.

11 lutego 2022 r. Raja M. Koduri, starszy wiceprezes ds. akcelerowanych systemów obliczeniowych i grupy graficznej w firmie Intel, zadeklarował zamiar przyczynienia się do rozwoju technologii blockchain. Plany firmy obejmują wprowadzenia energooszczędnych akceleratorów do wydobywania kryptowalut, które miałyby pojawić się na rynku w 2022 roku. Wcześniej Intel ogłosił, że wypuści na rynek kolejną generację maszyn górniczych z serii Application-Specific Integrated Circuit. Firma utworzy również nowy dział, który będzie odpowiedzialny za budowanie niestandardowych platform krzemowych w celu optymalizacji wydajności wydobycia blockchain i projektowania superkomputerów.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa są przekonani, że jej innowacje obwodów dostarczy akcelerator blockchain, który ma ponad 1000 razy lepszą wydajność na wat, lub energii zużywanej na jednostki czasu, niż główne procesory graficzne wykorzystywane do kopania sieci blockchain wykorzystujących szyfrowanie SHA-256. „Argo Blockchain, BLOCK (wcześniej znany jako Square) i GRIID Infrastructure są jednymi z naszych pierwszych klientów, którzy będą używali tego produktu” – napisano w komunikacie.

Intel przez lata miał dość specyficzną, by nie powiedzieć, mało widoczną relację z przestrzenią kryptowalutową. Obecnie trudność wydobycia w sieci Bitcoin wzrosła do tego stopnia, że aby mieć szansę na rentowność, konieczne jest stosowanie układów ASIC zamiast GPU. Jeśli chodzi o wydobywanie Ethereum, NVIDIA i AMD dominują w tej sferze dzięki swoim procesorom graficznym sprzedawanym masowo lokalnym górnikom. Przed zaprezentowaniem swojego sprzętu do wydobywania Bitcoinów, Intel nie podajmował wielu działań w przestrzeni kryptowalutowej, poza objęciem niewielkiego udziału w akcjach Coinbase w 2021 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0