Bank Rosji chce zablokować podejrzaną aktywność kryptowalutową

15 września 2021

Ponieważ inwestycje w kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w Rosji, bank centralny tego kraju aktywnie pracuje nad ograniczeniem podejrzanej aktywności kryptowalut, a także zablokowaniem niektórych zakupów kryptowalut.

Bank Rosji rozpoczął współpracę z lokalnymi bankami, aby wstrzymać płatności na giełdach kryptowalut, aby chronić klientów przed „emocjonalnymi” zakupami kryptowalut. Sergey Shvetsov, pierwszy zastępca prezesa Banku Rosji, przekonywał, że nowe środki mają na celu ochronę rosyjskich inwestorów przed potencjalnymi stratami na wypadek, gdyby rynek kryptowalut załamał się do zera. Sytuacja ta ma miejsce wkrótce po tym, jak Bank Rosji wezwał lokalne banki i firmy kredytowe do zwrócenia uwagi na niektóre rodzaje transakcji finansowych dokonywanych przez osoby fizyczne, w tym transakcje związane z usługami wymiany kryptowalut.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym 6 września 2021 r. rosyjski bank centralny poprosił lokalne banki o blokowanie kont klientów, e-portfeli lub kart kredytowych za podejrzane transakcje kryptograficzne zidentyfikowane przy użyciu szerokiego zestawu kryteriów, takich jak liczba nadawców lub odbiorców. Niektóre z kryteriów sugerują, że rosyjskie banki powinny blokować rachunki związane z „niezwykle dużą liczbą kontrahentów” lub rachunki obejmujące transakcje od więcej niż 10 różnych płatników lub odbiorców dziennie lub więcej niż 50 takich kontrahentów miesięcznie. Inne kryteria wymagają większej uwagi banków, jeśli średnie salda klientów nie przekraczają 10% ich średnich dziennych wolumenów transakcji przez co najmniej tydzień. Zgodnie z dokumentem nowe zalecenia mają na celu śledzenie i ograniczanie nielegalnej działalności finansowej związanej z nielegalnymi firmami. Według Banku Rosji gracze szarej strefy w dużej mierze otrzymują płatności z kart bankowych lub e-portfeli, często wydawanych przez fikcyjne tożsamości.

Przypomnijmy, że Bank Rosji był niechętny do przyjęcia kryptowalut. W lipcu 2021 r. podmiot poprosił lokalne giełdy, aby trzymały się z dala od notowań zagranicznych i lokalnych firm zaangażowanych w oferowanie usług związanych z kryptowalutami. Władze rosyjskie apelują również do dużych banków by te nie oferowały handlu kryptowalutami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0