Indyjski uniwersytet dołącza do Hedera Hasgraph

14 września 2021

Indyjski Instytut Technologii Madras (IITM) został członkiem rady zdecentralizowanego zarządzania Hedera Hashgraph.

IITM jest jedną z najlepszych instytutów edukacji technicznej w Indiach, która podlega bezpośredniej jurysdykcji indyjskiego Ministerstwa Edukacji. Jako członek Rady Zarządzającej Hedery, IITM stał się jedną z 39 globalnych organizacji, które prowadzą początkowe węzły sieciowe do zarządzania księgą publiczną Hedera zbudowaną w oparciu o technologię rozproszonej księgi (DLT). Oprócz rozwijania możliwości DLT w edukacji i badaniach, IITM planuje przetestować przypadki użycia wokół publicznych blockchainów do płatności za pośrednictwem usługi Hedera Consensus Service i Hedera Token Service.

W ostatnim czasie Profesor Prabhu Rajagopal z Centrum Oceny Nieniszczącej IITM wypowiedział się o pomaganiu innym członkom rady w identyfikacji przypadków zrównoważonego użycia. – Jestem szczególnie zachwycony możliwością testowania i skalowania naszych rozwiązań w systemach informatycznych opartych na blockchain w opiece zdrowotnej, przemyśle i mediach cyfrowych – powiedział.

W maju 2021 r. badacze IITM uruchomili opartą na blockchain aplikację telefoniczną o nazwie BlockTrack, która pomaga użytkownikom i organizacjom w digitalizacji i zarządzaniu dokumentacją medyczną. Uzupełniając inicjatywy instytucji krajowych, Stanowa Rada Rozwoju Umiejętności Maharashtra wdrożyła niedawno odporny na manipulacje system poświadczeń oparty na łańcuchu bloków Ethereum o nazwie LegitDoc.

Według dyrektora generalnego LegitDoc, Neila Martisa, instytucje głównego nurtu, w tym Narodowy Instytut Technologii i Uniwersytet Ashoka, prowadzą rozmowy na temat wdrożenia podobnych systemów przeciwdziałających fałszowaniu dokumentów.

Indyjscy regulatorzy prowadzą rozmowy w celu uchwalenia ustawy kryptograficznej, która opodatkowałaby handlowców kryptowalutami, ale przedsiębiorcy uważają, że ten ruch może potencjalnie popchnąć kryptowaluty do głównego nurtu. Tymczasem Departament Podatku Dochodowego w Indiach chętnie opodatkowuje dochody uzyskiwane poprzez transakcje i giełdy kryptowalut. Jednak nadchodzące przepisy podatkowe nie będą klasyfikować kryptowalut jako ważnej klasy aktywów. Eksperci ds. kryptowalut w Indiach uważają, że podatek od kryptowalut ostatecznie zapewni przejrzystość regulacyjną dla indyjskich inwestorów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0