Bankructwo FTX doprowadziło do zamrożenia funduszy firm kryptowalutowych

22 listopada 2022

Galois Capital, New Huo Technology i Nestcoin to tylko niektóre z przedsiębiorstw, których fundusze utknęły na FTX.

Upadek giełdy kryptowalut FTX nadal wywołuje efekt domina w całej branży kryptowalutowej, a wiele firm skupionych na kryptowalutach poinformowały, że znaczne kwoty ich kapitału utknęły na FTX. Pomiędzy 11 a 14 listopada trzy firmy kryptowalutowe ogłosiły duże straty, a jedna z nich musiała zwolnić pracowników, aby poradzić sobie z kryzysem.

11 listopada 2022 r. kryptowalutowy fundusz hedgingowy Galois Capital ogłosił, że część  jego środków utknęła na FTX. Jak donosi “Financial Times”, możliwe, że chodzi o kwotę rzędu 50 milionów dolarów. Trzy dni później New Huo Technology, właściciel platformy kryptowalutowej Hbit Limited z siedzibą w Hongkongu, ogłosiło, że nie udało mu się wypłacić kryptowalut o wartości 18,1 mln dolarów. 13,2 miliona dolarów z tej kwoty to cyfrowe aktywa należące do użytkowników Hbit. Firma zapewniła powiedziała, że nadal będzie podejmować kroki w celu wycofania kryptowaluty tak szybko, jak to możliwe.

Nigeryjski startup Web3 Nestcoin również ogłosił, że nie udało mu się wycofać funduszy z FTX, a dyrektor generalny firmy, Yele Bademosi, opublikował na Twitterze list,w  którym poinformował, że zwolni pracowników, ponieważ nie ma na środków na ich opłacenie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0