CoinMarketCap uruchamia proof-of-reserve tracker dla giełd kryptowalutowych

23 listopada 2022

Narzędzie pozwala użytkownikom monitorować rezerwy giełd poprzez wyświetlanie całkowitych aktywów i publicznych adresów portfeli, wraz z saldem i wartością wyświetlanych portfeli.

Tracker proof of reserve (PoR) kontroluje aktywne giełdy kryptowalutowe w branży w celu uzyskania przejrzystości płynności w danym momencie. Narzędzie wyszczególnia całkowite aktywa firmy, a także jej powiązane adresy portfeli publicznych, wraz z saldami, aktualną ceną i wartościami portfeli.

Jak poinformowała firma CoinMarketCap, trackery PoR będą aktualizować dane co pięć minut. 22 listopada 2022 r. firma opublikowała przewodnik dla użytkowników. Na chwilę obecną giełdy z dostępnymi informacjami proof-of-reserveto Binance, KuCoin, Bitfinex, OKX, Bybit, Crypto.com i Huobi.

Przypomnijmy, że 10 listopada szef Binance Changpeng „CZ” Zhao opublikował dowód aktywów, który obejmował adresy portfeli. Przedsiębiorca zapowiedział, że to, co jest dostępne teraz, jest jedynie pierwszą iteracją tego, co będzie dostępne za pośrednictwem Merkle Tree PoR w najbliższej przyszłości.

Podążając za przykładem Binance, wiele innych platform w przestrzeni zaczęło uwalniać swoje rezerwy finansowe i informacje o płynności w ramach starań o przejrzystość. Chainlink Labs, Bitfinex i Bybit były jednymi z pierwszych, które wystąpiły z własnymi danymi. Jednak serwis produktów inwestycyjnych w kryptowalutach Grayscale wstrzymał swój on-chain proof-of-reserve ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0