Upadek FTX może przedłużyć kryptozimę do końca 2023 roku

28 listopada 2022

Bankructwo firmy FTX zniechęciło inwestorów i doprowadziło do kryzysu płynności na rynku kryptowalut. Zdaniem ekspertów, sytuacja ta może potrwać nawet do końca 2023 roku.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę Coinbase, implozja trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalutowej na świecie doprowadziła do kryzysu płynności, który może przyczynić się do przedłużenia zimy kryptowalutowej. Implozja FTX odstraszyła inwestorów i dużych nabywców od ekosystemu kryptowalut. Należy podkreślić, że dominacja stablecoinów osiągnęła nowy wysoki poziom 18%. Gdy dominacja stablecoinów wzrasta, sugeruje to, że uczestnicy rynku wychodzą z aktywów kryptowalutowych i do stablecoinów osadzonych w dolarze amerykańskim.

Raport przewiduje, że nawet jeśli możliwość zarażenia kryptowalutami jest teraz ograniczona, ponieważ giełda złożyła wniosek o upadłość, rynek kryptowalut może zobaczyć „efekty drugiego rzędu” od kontrahentów, którzy mogli pożyczać lub wchodzić w interakcje z FTX lub Alamedą.

We fragmencie raportu czytamy: „Niefortunne wydarzenia związane z FTX niewątpliwie zaszkodziły zaufaniu inwestorów do klasy aktywów cyfrowych. Zmiana obecnej sytuacji zajmie nieco czasu i jest bardzo prawdopodobne, że może to przedłużyć kryptowalutową zimę o kilka kolejnych miesięcy, być może do końca 2023 roku”.

Upadek FTX mocno dotknal rynek kryptowalut, zwłaszcza w czasie, gdy tradycyjne rynki finansowe zarejestrowały znaczne odbicie w następstwie niższych niż oczekiwano danych o inflacji konsumenckiej. Wiele osób wierzyło, że gdyby nie samoczynnie wywołany trwający kryzys, rynek kryptowalut odnotowałby podobny wzrost rynku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0