Binance Korea zamyka się zaledwie osiem miesięcy po uruchomieniu

28 grudnia 2020

Giełda kryptowalut dla koreańskich użytkowników zostanie zamknięta w styczniu 2021 r. z powodu niskiego wolumenu i ograniczonej płynności.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Binance Korea, istnieją duże trudności w prowadzeniu spółki. Ich powodem mają być ograniczona płynność i niskie wolumeny transakcji.

Binance Korea wykorzystywał takie funkcjonalności serwisu Binance jak płynność i mechanizm dopasowywania zamówień. Jednakże zgodnie z prawem, które zacznie wkrótce obowiązywać w Korei Południowej, giełdy kryptowalut nie będą mogły już udostępniać swoich ksiąg zamówień innym giełdom. „Zabronione jest zezwalanie klientom na handel wirtualnymi aktywami z klientami innych operatorów wirtualnych aktywów w ramach partnerstwa z innymi operatorami wirtualnych aktywów” – to treść jednego z zapisów prawnych, które wejdzie w życie 25 marca 2021 r.

Binance Korea jako główny powód zamknięcia serwisu nie powołuje się bezpośrednio na obowiązujące przepisy prawne. Przedstawiciele firmy przyznają jednak, że „trudno jest im zapewnić płynność transakcji”. Zgodnie z treścią komunikatu, Binance Korea wyłączy nowe rejestracje i depozyty od 24 grudnia 2020 roku. Ostatnią datą wypłaty z koreańskiej giełdy będzie 29 stycznia 2021 roku.

Prezes Binance Korea, Jiho Kang, powiedział: – Społeczność kryptowalut i użytkownicy Binance w Korei pozostają dla nas ważnym celem i planujemy ponownie ocenić nasze strategie w oparciu o aktualną sytuację rynkową. Dodał również, że celem wymiany będzie „znalezienie równowagi między świadczeniem solidnych usług a ofertą dla użytkowników przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z wymogami regulacyjnymi”.

Z kolei prezes Binance, Changpeng Zhao, zapewnił, że firma będzie nadal szukać sposobów na ulepszanie i zapewnianie najlepszych usług swoim użytkownikom. Nakreślił też plany rozszerzenia masowej adopcji kryptowalut na całym świecie, uruchamiając nowe przedsięwzięcia i partnerstwa z lokalnymi partnerami. – W tym czasie chcemy wyrazić naszą wdzięczność społeczności koreańskiej oraz jej zrozumienie i wsparcie. Ponieważ nieustannie tworzymy nowe przedsięwzięcia i rozwijamy platformy z lokalnymi partnerami w celu zwiększenia dostępu do kryptowalut na całym świecie, będziemy nadal szukać sposobów na ulepszanie i zapewnianie najlepszych usług użytkownikom, w tym naszej społeczności w Korei – powiedział Zhao.

Przypomnijmy, że w celu uruchomienia Binance Korea Binance przejęło koreańską firmę fintech BxB. Nie jest do końca pewne, co stanie się z tą jednostką.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0