BitBay wprowadziło wypłaty na karty MasterCard

31 grudnia 2020

Od 29 grudnia 2020 r. za pośrednictwem popularnej giełdy kryptowalut można wypłacić środki w PLN, EUR na swoje karty kredytowe i debetowe Mastercard.

Aby dokonać wypłaty na kartę płatniczą, należy mieć w pełni zweryfikowane konto oraz aktywować zabezpieczenie 2FA – Google Authenticator. Wypłaty na karty obsługiwane są przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, a srodki zostaną dodane na kartę do 10 minut. Opłata wynosi 2,99% kwoty wypłaty – minimum 10 PLN / 2,50 EUR. Wszystkie transfery są zabezpieczone standardem 3D-Secure. 

Obecnie BitBay oferuje swoim klientom możliwość wypłaty środków w bankomacie za pomocą SMS czy ekspresowe wypłaty na Poczcie Polskiej. Kolejną opcją szybkiej wypłaty ma być bezpośredni przelew pieniędzy na kartę płatniczą MasterCard, a w przyszłości również karty płatnicze Visa.

„W trosce o środki naszych użytkowników, przy każdej wypłacie wymagana jest autoryzacja transakcji. Jednocześnie na koncie użytkownika mogą być aktywne aż 3 karty kredytowe / debetowe” – czytamy w komunikacie giełdy.

30-dniowy limit wypłat kartami to 15 tysięcy EUR. Informację o pozostałym do wykorzystania limicie znaleźć można nad polem “kwota wypłaty”. Limit jest aktualizowany codziennie. Dokładny proces wypłaty środków na kartę został opisany w osobnym poradniku przygotowanym przez giełdę.

BitBay to największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia w Europie, która zadebiutowała w 2014 roku w Polsce. W globalnym rankingu branżowego serwisu CoinMarketCap, BitBay zajął 24. miejsce wśród 300+ platform dających dostęp do handlu kryptowalutami. ałożycielem platformy i jej wieloletnim CEO jest Sylwester Suszek — popularyzator idei kryptowalut i członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. W maju 2018 roku, po niekorzystnych rekomendacjach z KNF-u, giełda przeniosła się na Maltę. Tam została podjęta próba zdobycia od tamtejszego regulatora licencji na “przechowywanie kryptowalut w wirtualnych portfelach i obrót nimi na platformie transakcyjnej”, w ramach nowej spółki – Pinewood Holdings Limited, która stała się de facto właścicielem giełdy. Nowym prezesem został Paweł Sobków – doświadczony menadżer, natomiast sam Suszek ograniczył swoją rolę w spółce do bycia członkiem rady nadzorczej. Z powodu opóźnień w uzyskaniu pozwolenia na Malcie zdecydowano na kolejne przenosiny – tym razem do Estonii – by móc wciąż oferować usługi swoim klientom, a także rozszerzać zakres możliwych działań. Tym samym, od 1 listopada 2019 BitBay działa oficjalnie już na bazie estońskich licencji od tamtejszego Financial Intelligence Unit na świadczenie usług wymiany wirtualnej waluty na pieniądz tradycyjny oraz na świadczenie usług wirtualnego portfela kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0